Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
No 1.janvāra ir izmaiņas Latvijas badmintona reitinga nolikumā

Sākot ar 2018.gada 1.janvāri ir veiktas izmaiņas Latvijas badmintona reitinga nolikumā. Turpmāk Latvijas badmintona reitingā tiks iekļauti 10 labākie turnīri 18 mēnešos, ir samazināta reitinga punktu starpību starp 1. un 16.vietu, par 0,5 punktiem ir samazināti koeficienti jauniešu turnīriem, savukārt bonusa punkti dzēsīsies jau pēc 6 mēnešiem.

>>> Skatīt Latvijas badmintona reitinga nolikumu
>>> Skatīt Latvijas badmintona reitinga līderus 2017.gadā

Atgriežamies pie 18 mēnešu perioda

Latvijas badmintona reitingā turpmāk tiks uzskaitīti 10 labākie rezultāti 18 mēnešos, nevis 12 mēnešos, kā tās eksperimentāli tika ieviests 2017.gada 2.pusgadā, lai līdzinātos Pasaules badmintona reitingam. Tomēr Latvijas situācijā šāda pasaules prakse diemžēl neattaisnojās, jo vairums no A klases spēlētājiem piedalās mazāk nekā 10 turnīros, arī tāpēc, ka A meistarības grupas turnīru skaits Latvijā ir nepietiekošs - 2017.gadā bija tikai 12 (6 LABL posmi, 4 Victor GP posmi, 2 Babolat posmi).

Bija arī priekšlikums nevis palielināt termiņu uz 18 mēnešiem, bet gan samazināt turnīru skaitu no 10 uz 8. Taču par reitingu atbildīgais LBF Valdes loceklis Mārtiņš Kažemaks pārliecināja, ka Latvijas specifikai piemērotāks būtu variants ar 18 mēnešiem un 10 turnīriem, jo tad spēlētājs, kurš guvis traumu vai ilgstoši nevar piedalīties turnīros, nevarētu tik ātri izkrist no reitinga aprites. Tādējādi reitings būs atbilstošs ne tikai spēlētāju aktivitātei, bet arī meistarības līmenim.

Jaunās izmaiņas stājās spēkā 2018.gada 1.janvārī. Tādējādi 2018.gada 2.janvāri reitinga atjaunojumā visiem spēlētājiem tika pierēķināti klāt arī turnīri no 2016.gada 2.pusgada, tai skaitā rezultāti no 2016.gada 3.jūlijā Valmierā notikušās Latvijas Olimpiādes. Šie rezultāti gan būs reitingā tikai nedēļu, jo automātiski dzēsīsies līdz ar reitinga atjaunošanu 8.janvārī. 

Bonusu punkti tikai uz 6 mēnešiem

Izmaiņas skars arī daudz diskutētos bonusa punktus. Turpmāk tie darbosies tikai 6 mēnešus, tādējādi pildot savu pamatfunkciju - palīdzēs ilgstošā prombūtnē esošiem spēlētājiem ātrāk atgriezies reitingā savā vietā.

Jau iepriekš daudz tika diskutēts par bonusa punktiem, taču nolemts no tiem neatteikties, lai gan izskanēja arī šāds priekšlikums. Izskanēja arī cits ierosinājums - samazināt bonusa punktus no 10% uz 5% no abu spēlētāju reitinga punktu starpības.

Jaunās izmaiņas stāsies spēkā līdz 2018.gada 1.februārim, jo tam vēl nepieciešams veikt  izmaiņas reitinga sistēmas programmā.

Izmaiņas reitinga punktos un A B C meistarības grupu mijiedarbībā

Iepriekš bija izskanējuši daudz pārmetumu par to, ka 1.vietas ieguvējs B grupā saņem vairāk nekā 6.vietas ieguvējs A grupā, tādējādi kropļojot mijiedarbību starp A un B grupām. Lai šādu situāciju novērstu, bija nepieciešams izmainīt reitinga punktu vērtību par attiecīgo vietu - līdz šim starpība starp 1.vietu un 8.vietu bija 40%, bet attiecība starp 1.vietu un 16.vietu bija 50%. Lai nodrošinātu, ka 1.vieta B grupa ir līdzvērtīga ar 16.vietu A grupā, tika nolemts samazināt attiecību starp 1. un 16.vietu līdz 33%, taču saglabājot salīdzinoši lielu starpību starp 1. un 4.vietu.

Jaunās izmaiņas stājās spēkā 2018.gada 1.janvārī, to piemērojot nākamiem turnīriem, taču iepriekš notikušajos turnīros nopelnītie punkti gan netiks pārrēķināti.

Samazināti koeficienti jauniešu turnīriem

Jaunajā reitinga nolikumā ir nebūtiski samazināti koeficienti jauniešu turnīriem. Samazinājums veikts 0,5 koeficienta apmērā. Samazinājums skars visus jauniešu turnīrus, tai skaitā arī Latvijas čempionātu un Latvijas kausa posmus, kas tagad arī atrunāti nolikumā. Iepriekš U19 vecuma grupa bija pielīdzināta 35+ senioru grupai, taču tagad U19 grupai ir par 0,5 mazāks koeficients, savukārt C meistarības grupas turnīrs ir tuvāk U13, nevis U11 grupai kā tas bija iepriekš. 

Veikti precizējumi neviennozīmīgi traktētos nolikuma punktos

Nolikumā ir ieviesti redakcionāli precizējumi, lai novērstu pārpratumus. Piemēram, ir precizēts, ka papildus bāzes koeficientus par 20% ārzemju spēlētājiem var saņemt nevis turnīrs, bet konkrētā kategorija. Līdz šim bija nolikuma minēts, ka nevis kategorijā, bet turnīrā, tādejādi radot pārpratumus, vai +1 ir visām turnīra kategorijām. Tas pats attiecas arī uz papildus koeficientu par spēļu nodrošināšanu uz badmintona paklāja, spēļu tiesāšana no paaugstinājuma un vismaz 2 līnijtiesnešiem, kā arī fināla tiešraidi.

Savukārt koeficientu samazinājumu saraksts ir papildināts ar punktu, ka bāzes koeficients tiek samazināts par -1 tiem turnīriem, kuru Nolikums publicēts vēlāk nekā 30 dienas pirms turnīra. Precizēts arī tas, ka turnīriem piemērotie bāzes koeficienta samazinājumi summējas.

Lai turnīru rīkotājiem un spēlētājiem būtu vieglāk atrast informāciju par rīkotāju un spēlētāju pienākumiem, tie ir apkopotu jaunā sadaļā “Prasības turnīru organizētājiem un dalībniekiem”.

 

03.01.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv