Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Niks Podosinoviks - Latvijas absolūtais čempions badmintonā

2018.gada 3.-4.februārī Siguldas Sporta centrā notika Latvijas čempionāts badmintonā, kurā triumfēja Niks Podosinoviks, kurš izcīnīja zelta medaļas vīriešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs pāri ar Reini Šeferu, kā arī jauktajās dubultspēlēs pāri ar Ievu Popi. Tādējādi Siguldā Niks Podosinoviks pirmo reizi kļuva par Latvijas absolūto čempionu, iepriekš viņš divus gadus pēc kārtas bija izcīnījis pa divām zelta medaļām. Šobrīd Niks Podosnoviks ir izcīnījis jau 8 Latvijas čempiona titulus kopš 2015.gada, kad par Latvijas čempionu 16 gadu vecumā kļuva pirmo reizi. Šogad 16 gadu vecumā pirmo reizi par Latvijas čempionu sieviešu vienspēlēs kļuva arī valmieriete Una Berga.

Savu pirmo Latvijas čempiones titulu 16 gadu vecumā Siguldā izcīnīja valmieriete Una Berga, kura finālspēlē trijos setos (21-14, 9-21, 21-6) uzvarēja siguldieti Jekaterinu Romanovu. Trešo vietu šogad izcīnīja pērnā gada čempione Monika Radovska, kura jau vairākus gadus dzīvo, mācās un trenējās ārzemēs.

Vīriešu vienspēlēs finālā Niks Podosinoviks divos setos (21-14, 21-9) uzvarēja siguldieti Kārli Vidasu, savukārt spēlē par 3.vietu siguldietis Artūrs Akmens divos setos (21-15, 21-19) uzvarēja Reini Kraukli no Rīgas.

Vīriešu un sieviešu vienspēļu fināli notika svētdien, 4.februārī, savukārt dubultspēļu fināli notika sestdien, 3.februārī. Visas finālspēles, kā arī vīriešu vienspēļu bronzas finālu tiešraidē translēja Sportacentrs TV.

Vīriešu dubultspēļu finālā pērnā gada čempioni Niks Podosinoviks & Reinis Šefers divos setos (21-13, 21-13) uzvarēja Siguldas pāri Guntis Lavrinovičs & Kārlis Vidass, kuri iepriekš kopā par Latvijas čempioniem bija kļuvuši 8 reizes. Spēlē par 3.vietu 2016.gada Latvijas čempioni Jānis Kristaps Gulbis & Teodors Kerimovs divos setos (21-19, 21-18) uzvarēja Rīgas pāri Pauls Gureckis & Edijs Līviņš.

Sieviešu dubultspēlēs likumsakarīgi uzvarēja Pasaules badmintona reitinga 143. pāris Ieva Pope & Monika Radovska, kuras Latvijas finālā trijos setos (11-21, 21-14, 21-18) uzvarēja pāri Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova, kuras Pasaules reitingā šobrīd ir 220.vietā. Spēlē par 3.vietu pāris Kristīne Šefere & Diāna Stonija divos setos (21-12, 23-21) uzvarēja Grietu Jermacāni & Anitu Švalbi. Jāatzīmē, ka šī bija vienīgā medaļa, kuru pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izcīnīja Kristīne Šefere, kura iepriekš Latvijas individuālajos čempionātos bija izcīnījusi 53 zelta medaļas.

Jaukto dubultspēļu finālā Niks Podosinoviks & Ieva Pope divos setos (21-15, 21-13) uzvarēja Gunti Lavrinoviču & Jekaterinu Romanovu. Spēlē par 3.vietu Andis Bērziņš & Una Berga trijos setos (20-22, 21-19, 21-15) uzvarēja Paulu Gurecki & Kristīni Šeferi.

Latvijas čempionātam sākotnēji pieteicās 117 spēlētāji, pārstāvot Liepāju, Talsus, Penkuli, Jelgavu, Ozolniekus, Baložus, Iecavu, Jēkabpili, Salaspili, Siguldu, Cēsis, Valmieru un Rīgu.

Latvijas čempionātā piedalījās arī spēlētāji, kas ikdienā dzīvo, mācās un trenējās ārzemēs, tai skaitā Niks Podosinoviks atbrauks no Dānijas, Ieva Pope no Nīderlandes, Monika Radovska no Francijas, kā arī Ivo Keišs un Ginters Rundēlis no Norvēģijas.

Uz Latvijas čempionāta finālturnīru, saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu, kvalificējās 24 labākie spēlētāji vienspēlēs un 12 labākie pāri dubultspēlēs, savukārt 8 spēlētāji vienspēlēs un 4 pāri dubultspēlēs tika noteikti kvalifikācijas turnīrā, kas notika sestdien, 3.februārī.

Visvairāk dalībnieku bikja vīriešu vienspēļu turnīrā - 58, no kuriem 34 sākotnēji sākotnēji cīnījās kvalifikācijas turnīrā. Jauktajās dubultspēlēs bija 26 pāri (14 kvalifikācijā), vīriešu dubultspēlēs 24 pāri (12 kvalifikācijā), sieviešu vienspēlēs 38 spēlētājas (12 kvalifikācijā), sieviešu dubultspēlēs 16 pāri.

Vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu badmintonā, nacionālie čempionāti notika arī citas Eiropas valstīs, tai skaitā Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Īrijā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Skotijā, Slovēnijā, Zviedrijā, Šveicē un Velsā. Eiropas badmintona kalendārā nacionālajiem čempionātiem ir rezervēts laiks - februāra pirmās nedēļas nogale.

Sestdien, 3.februāra vakarā, atpūtas pauzē starp Latvijas čempionāta badmintonā dubultspēļu fināliem, Siguldas sporta centrā TV tiešraidē uzstājās arī konkursa Supernova 2018 pusfināliste Monta, izpildot savu konkursa dziesmu “1000 Roses”. Monta arī bija tā, kas vīriešu un sieviešu dubultspēļu uzvarētājiem pasniedza medaļas.

Medaļas jauktu dubultspēļu uzvarētājiem pasniedza arī deviņkārtējais Latvijas čempions badmintonā Jānis Trops, kurš savu pirmo Latvijas čempionāta zelta medaļu izcīnīja 1975.gadā, bet pēdējo 1979.gadā. Savukārt vīriešu un sieviešu vienspēļu uzvarētājiem medaļas pasniedza 80 gadus vecais Māris Deksnis, kurš Latvijas čempiona titulu ir izcīnījis trīs reizes, taču pirmo no šiem tituliem izcīnot pirmajā Latvijas čempionātā pirms 54 gadiem - 1964.gadā.

Latvijas čempionātu badmintonā rīkoja Latvijas badmintona federācija sadarbībā ar Siguldas badmintona klubu. Čempionāta rīkošanu finansiāli atbalstīja Siguldas novada pašvaldība un Siguldas Sporta skola.