Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas komanda uzsāk dalību Eiropas čempionātā badmintonā

No 13. līdz 18.februārim Krievijā, Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā, notiek Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts badmintonā, kurā atkal piedalās gan Latvijas vīriešu, gan arī sieviešu komandas. Visas Latvijas komandu spēles tiešraidē rādīs Laola1.TV, savukārt čempionāta pusfinālus un finālus tiešraidē radīs arī Viaplay.

>>> Skatīt Latvijas sieviešu komandas spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Latvijas vīriešu komandas spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt spēļu tiešraides Laola1.tv

Latvijas sieviešu izlase ir ielozēta 4.apakšgrupā kopā ar izsēto Krieviju, kā arī ielozēto Turciju un Igauniju. Vīriešu izlase ir ielozēta 7.apakšgrupā kopā ar Somiju, Igauniju, Norvēģiju un Turciju. 

Latvijas sieviešu komandai pirmā spēlē pret Igaunijas komandu notiks 13.februārī plkst. 17:00, 14.februārī plkst. 11:00 spēle pret Turciju, bet 15.februārī 13:00 spēle pret Krieviju.

Latvijas sieviešu komanda uz Kazaņu ir devusies minimālajā 4 spēlētāju sastāvā - Monika Radovska, Ieva Pope, Jekaterina Romanova un Liāna Lencēviča.

Latvijas vīriešu komanda ir divreiz kuplāka - Viesturs Bajārs, Artūrs Akmens, Toms Preinbergs, Pauls Gureckis, Niks Podosinoviks, Andis Bērziņš, Reinis Šefers un Ivo Keišs.

 

Latvijas vīriešu komandai Kazaņā būs vismaz 4 spēlēs, jo Latvijas izlase tika ielozēta 7.apakšgrupā - vienīgajā apakšgrupā ar 5 komandām. Pārējās 6 apakšgrupās būs pa 4 komandām. 

Vīriešu komandas pirmā spēle 14.februārī plkst. 8:00 no rīta pret Igauniju, bet otrā spēle tai paša dienā plkst. 15:00 pret Norvēģiju. 15.februārī plkst. 9:00 pret Turciju, bet plkst. 17:00 apakšgrupas noslēdzošā spēle pret Somiju.

Uz Eiropas čempionātu Kazaņā ir pieteikušās 53 komandas no 31 valsts, tai skaitā 29 vīriešu un 24 sieviešu komandas.

Eiropas komandu čempionāta nolikums nosaka, ka tikai apakšgrupu uzvarētāji un labākās 2.vietas ieguvējas turpinās cīņās 1/4 finālā. Tāpat kā daudzos citos Eiropas un Pasaules badmintona turnīros, nenotiks spēle par 3.vietu, bet bronzas medaļas saņems abas 1/2 finālā zaudētājas.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiek reizi divos gados - pāra skaitļa gada februāra 3. nedēļas nogalē. Katrā valstsvienību sacensībā notiek 5 spēlēs - 3 vienspēles un 2 dubultspēlēs. Komandas minimālais sastāvs ir 4 spēlētāji, jo visi dubultspēļu spēlētāji var spēlēt arī vienspēles, savukārt vienā valstsvienību sacensībā maksimālais iesaistīto spēlētāju skaits ir 7.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts Kazaņā notika arī 2016.gadā. Salīdzinot ar šo čempionātu, 2018.gadā nebūs pārstāvēta Nīderlande, Šveice, Skotija un Slovēnija, taču nākamgad Eiropas čempionātā no jauna būs pārstāvēta ne tikai Latvija, bet arī Portugāle, Izraēla, Azerbaidžāna, Grenlande un Luksemburga.

Latvijas badmintona federācija abu komandu ceļošanas un uzturēšanas izdevumiem ir piešķirusi 3000 eiro, katrai no komandām paredzot pa 1500 eiro. Tāpat Latvijas badmintona federācija apmaksājuis abu komandu dalības maksu, nokārtojusi Krievijas Federācijas vīzas, kā arī sadarbībā ar “Yonex” izlases dalībniekiem piešķirtas Latvijas izlases sporta apģērbs.

Vīriešu izlases braucienu organizēšana un izlases komplektācija tika uzticēta Paulam Gureckis, savukārt sieviešu izlase Monikai Radovskai, abi Kazaņā darbosies ne tikai kā spēlētāji, bet arī Latvijas izlases galvenā trenera Aināra Gurecka palīgi. 

Kā atlases kritērijus Pauls Gureckis uzskaita gan Latvijas, gan arī Pasaules reitingu, gan arī regulāru dalību turnīros Latvijā, Baltijā un Pasaulē. Tika rīkoti arī Latvijas izlases kandidātu koptreniņi. “Latvijas izlases komplektēšanas galvenais mērķis ir izveidot dubultspēļu pārus, kuru pārstāvji spēj rādīt labu sniegumu arī vienspēlēs,” skaidro Pauls Gureckis. 

Kā viens no kritērijiem bija arī paraugs sportā, treniņu procesā, sacensību laikā un vispārīgā attieksmē pret sportu. “Mums ir jāparāda visiem spēlētājiem, bet jo īpaši jauniešiem, ka izcīnīt vietu starp labākajiem, kas dosies uz Kazaņu mēroties spēkiem ar Eiropas visspēcīgākajiem badmintona spēlētājiem, var ar savu darbu un attieksmi. Pārējiem ir jāredz, ka kandidāti nopietni trenējas, ka atdod no sevis treniņos un turnīros vairāk nekā citi. Tas attiecas ne tikai uz sportisko pusi, bet arī arī skar ētikas un morālos aspektus,” stāsta Pauls Gureckis.

Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju, sponsoru un skatītāju interese ir tieši par komandu turnīriem, tai skaitā gan Eiropas un Pasaules čempionātiem, gan arī nacionālajiem klubu čempionātiem. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā.

 

13.02.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv