Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas U15 čempionātā dominē Krievija

Eiropas čempionātā badmintonā U15, kas no 16. līdz 18.februārim notika Krievijas pilsētā Kazaņā, Krievijas jaunie badmintonisti uzvarēja meiteņu vienspēlēs, meiteņu dubultspēles un jauktajās dubultspēlēs. Par Eiropas čempionu zēnu vienspēlēs kļuva spēlētājs no Francijas, bet zēnu dubultspēlēs uzvarēja Dānijas pāris. Eiropas U15 čempionātā piedalījās arī 8 spēlētāji no Latvijas, tai skaitā siguldieši Alens Zandovskis, Dāvis Strazdiņš, Marta Brengule, Amanda Sofija Grosberga, Annija Rulle-Titava, Anna Kupča, kā arī Patriks Kandis no Talsiem un Pauls Eliass Rozenvalds no Jelgavas. Kopā ar Latvijas jauniešiem Kazaņā ir arī Latvijas U15 izlases treneris Ainārs Gureckis.

>>> Skatīt Eiropas čempionāta U15 rezultātus
>>> Skatīt Latvijas spēlētāju spēļu sarakstu un rezultātus

Krievijas spēlētāji izcīnīja vēl arī divas 2.vietas (meiteņu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēles), kā arī četras 3.vietas (zēnu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī meiteņu vienspēlēs un dubultspēlēs). Jāatzīmē arī Francijas spēlētāju sasniegums - 1. un 2.vieta zēnu vienspēlēs, kā arī 3.vietas zēnu, meiteņu  un jauktajās dubultspēlēs. Šajā Eiropas čempionātā medaļas vēl saņēma arī Dānija - 1. un 2.vieta zēnu dubultspēlēs un 3.vieta zēnu vienspēlēs, Anglija - 2.vieta sieviešu vienspēlēs, Ukraina - 3.vieta sieviešu vienspēlēs.

Latvijas Latvijas badmintona federācijai bija iespēja pieteikt 2 spēlētājus gan vīriešu, gan sieviešu vienspēlēs, divus pārus gan vīriešu, gan sieviešu dubultspēlēs, kā arī divus pārus jauktajās dubultspēlēs. Viens spēlētājs varēja piedalīties ne vairāk kā divās kategorijās. Tādējādi no Latvijas uz Eiropas čempionātu U15 bija iespēja pieteikt 8 spēlētājus, un Latvija šo savu kvotu pilnībā izmantoja.

Līdz 1/8 finālam no Latvijas spēlētājiem tika gan meiteņu dubultspēļu pāris Marta Brengule & Amanda Sofija Grosberga, gan jaukto dubultspēļu pāris Alens Zandovskis & Marta Brengule. Diemžēl abiem Latvijas pāriem 1/8 finālā pretim stājās spēcīgie Krievijas pāri, kas pēcāk cīnījās finālā, tādējādi Latvijas spēlētājiem Eiropas čempionāts beidzās jau otrajā dienā.

Latvijas badmintona U15 izlases treneris Ainārs Gureckis divu Latvijas pāru iekļūšanu 1/8 finālā vērtē ļoti atzinīgi. “Latvijas spēlētājiem, diemžēl, bieži ir nācies piedzīvot situāciju, ka Eiropas čempionāts beidzās jau pēc pirmās spēles, bet mums otrajā dienā bija pat divas spēles,” norāda Ainārs Gureckis. Ļoti tuvu iekļūšanai nākamā kārtā bija arī Annija Rulle-Titava meiteņu vienspēlēs, bet zaudējums igaunietei Mia Kask (17-21, 24-22, 13-21). Iespēja uzvarēt pirmajā spēlē pret baltkrievieti Yuliya Sitnikava bija arī Amandai Sofijai Grosbergai (10-21, 25-27).

Diemžēl, savu labāko spēli laukumā nevarēja parādīt Pauls Eliass Rozenvalds, kurš iepriekšējā dienā treniņā bija savainojis roku. Latvijas spēlētāju sniegumu iespaidoja arī parāk lielais satraukums spēlējot tik lielā arēnā, ar līdzjutējiem, piemēram Spānijas jauniešiem laukuma malā aktīvi līdzi juta arī Olimpiskā čempione Caroline Marin.

Latvijas jaunieši uz Eiropas čempionātu devās ļoti taupīgi - ar "Ecolines" autobusu no Rīgas uz Maskavu, bet no Maskavas uz Kazaņu ar divstāvīgo nakts vilcienu. Jauniešiem bija iespēja arī apskatīt Maskavu, tai skaitā pēcpusdienā trenēties kopā ar Krievijas spēcīgākajiem U17 jauniešiem un Eiropas čempionu Georgiju Karpovu, kā arī būt uzņemtiem Latvijas vēstniecībā Maskavā. 

Eiropas čempionāts U15 notiek reizi divos gados, vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu vīriešu un sieviešu komandām. Tādejādi jauniešiem ir iespēja klātienē vērot kontinenta spēcīgāko spēlētāju spēles, kā arī pašiem sacensties uz tiem pašiem laukumiem, kopā pārģērbjoties, iesildoties, braucot autobusā, un ēdot pusdienas. Latvijas jaunieši jau izmantoja iespēju nofotografēties un iztaujāt Olimpisko čempioni Karolinu Marinu no Spānijas.

 

19.02.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv