Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā uzvar dāņi

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā, kurā piedalījās arī vīriešu un sieviešu komandas no Latvijas, gan vīriešu, gan sieviešu komandu turnīrā pārliecinoši uzvarēja Dānijas badmintonisti. Eiropas  čempionāts notika Krievijas pilsētā Kazaņā no 13. līdz 18.februārim. Čempionāta finālspēles pirmo reizi bija skatāmas TV tiešraidē arī Latvijā Viasat Sport Baltic un Viaplay, turklāt ar komentāriem latviešu valodā.

>>> Skatīt Eiropas čempionāta vīriešu un sieviešu komandu rezultātus

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā piedalījās 53 komandas no 31 valsts, tai skaitā 29 vīriešu un 24 sieviešu komandas. Čempionātā pēc ilgāka pārtraukuma piedalījās arī Latvijas vīriešu un sieviešu komandas. 

Sieviešu komandu finālā Dānija ar 3-1 uzveica Vāciju, savukārt trešo vietu dalīja Krievija un Spānija. Pusfinālā Krievija ar 1-3 zaudēja Dānijai, bet Spānija ar 2-3 zaudēja Vācijai. Jāatzīmē, ka Dānijas komandā spēlēja arī Rio Olimpisko spēļu sudraba medaļnieces KamillaRytterJuhl & ChristinnaPedersen, savukārt Spānijas komandā spēlēja arī Rio Olimpisko spēļu čempione Carolina Marin, kura netipiski sev šajā turnīrā spēlēja arī sieviešu dubultspēlēs kopā ar Beatriz Corrales.

Vīriešu komandu fināls starp Dānijas un Anglijas komandām izvērtās ļoti spraigs un arī ilgs, jo uzvarētājs tika noskaidrots vien 5 stundu laikā, turklāt izspēlējot viens 4 spēles, Dānijai uzvarot ar 3-1, savukārt trešo vietu dalīja Francija un Vācija. Pusfinālā Francija ar 1-3 zaudēja Anglijai, bet Vācija ar 1-3 zaudēja Dānijai. Arī vīriešu turnīrā spēlēja Rio Olimpisko spēļu medaļnieki - angļu pāris Marcus Ellis & Chris Langridge.

Latvijas vīrieši un sievietes tā arī nespēja uzvarētu kādu no komandām, arī individuāli visās spēlēs Latvijas spēlētāji zaudēja. Taču Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka visi spēlētāji ir ieguvuši vērtīgu pieredzi, kas noteikti palīdzēs Latvijas spēlētājiem viņu individuālajos turnīros.

Latvijas sieviešu izlase bija ielozēta 4.apakšgrupā kopā ar izsēto Krieviju, kā arī ielozēto Turciju un Igauniju. Visās spēlēs Latvijas sieviešu komanda zaudēja ar 0:5. Tikai spēlē pret Igauniju divās Latvijas spēlētājām izdevās uzvarēt pa setam. To paveica Jekaterina Romanova vienspēlē pret Kati-Kreet Marran, kā arī Jekaterina Romanova & Liāna Lencēviča sieviešu dubultspēlē pret Kati-Kati-Kreet Marran & Hannaliina Piho, turklāt šajā spēlē Latvijas pārim bija 4 mačbumbas, spēlei trešā setā noslēdzoties ar rezultātu 22:24.

Vīriešu izlase ir ielozēta 7.apakšgrupā kopā ar Somiju, Igauniju, Norvēģiju un Turciju. Arī vīriešu komanda visās spēlēs zaudēja ar 0:5, bet vienīgo setu no Latvijas spēlētājiem uzvarēja Artūrs Akmens spēlē pret Rainer Kaljumae.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiek reizi divos gados - pāra skaitļa gada februāra 3. nedēļas nogalē. Katrā valstsvienību sacensībā notiek 5 spēlēs - 3 vienspēles un 2 dubultspēlēs. Komandas minimālais sastāvs ir 4 spēlētāji, jo visi dubultspēļu spēlētāji var spēlēt arī vienspēles, savukārt vienā valstsvienību sacensībā maksimālais iesaistīto spēlētāju skaits ir 7.

Latvijas sieviešu komanda uz Kazaņu devās minimālajā 4 spēlētāju sastāvā - Monika Radovska, Ieva Pope, Jekaterina Romanova un Liāna Lencēviča.

Latvijas vīriešu komanda bija divreiz kuplāka - Viesturs Bajārs, Artūrs Akmens, Toms Preinbergs, Pauls Gureckis, Niks Podosinoviks, Andis Bērziņš, Reinis Šefers un Ivo Keišs. Spēļu pieredzi guva visi Latvijas komandas spēlētāji.

Viasat Sport Baltic un Viaplay 17.februārī pārraidīja čempionāta pusfinālus, bet 18.februārī finālspēlēs. Spēlēs komentēja Toms Prāmnieks kopā ar badmintona spēlētāju Jekaterinu Romanovu un badmintona tiesnesi Gunāru Lūsveri.

"Viasat Sport Baltic ir televīzijas kanāls ar reputāciju, kurš rāda tikai tādus sporta veidus, kuri ir pieprasīti, par kuriem cilvēki gatavi maksāt naudu. Tāpēc jo īpašs ir prieks par to, ka šajā kanāla tiks rādītās badmintona spēles. Latvijā badmintona skatīšanās vēl nav ļoti populāra, taču ir jāatzīmē to, ka Pasaules mērogā, pateicoties lielajai popularitātei Āzijā, badmintons ir starp pieciem televīzijā visskatītākajiem sporta veidiem,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

"Mēs cenšamies arī Latvijas skatītāju iepazīstināt ar badmintonu. 2017.gadā tika TV translētas 20 Latvijā notikušās spēles, tai skaitā Latvijas čempionāta finālspēles, Latvijas klubu komandu čempionāta finālspēlēs, kā arī visas Yonex Latvia Internatioal finālspēlēs un spēles ar Latvijas spēlētāju līdzdalību. Skatītāju skaits ar katru reizi turpina augt, jo cilvēki ievērtē, ka badmintons ir ļoti interesants arī kā produkts TV. Spēlē ir dinamiska, taču tai pat laikā viegli izprotama, kā arī bagāta ar skaistām, emocionāli piesātinātām epizodēm," uzskata Kristians Rozenvalds.

 

18.02.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv