Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas čempionāts jauniešiem un Latvijas kauss notiks vairākos posmos
 
Latvijas badmintona treneri ir vienojušies par to, ka Latvijas čempionāts U11-U17 vecuma grupām vairs nenotiks kā divu dienu sabraukums maija sākumā, bet gan katrā vecuma grupā Latvijas čempionāts notiks atsevišķi, bet citu vecumu jauniešiem vienlaicīgi notiks cīņa par Latvijas kausu, kas norisināsies 5 posmos.
 
Šobrīd ir panākta vienošanās par šādiem Latvijas kausa un Latvijas čempionāta posmiem:
LČ U13, LK 1.posms - 31.marts.
LČ U15, LK 2.posms - 28.aprīlis (???), Talsos (???) vai 5.maijs (???).
LČ U11, LK 3.posms - 26.maijs, Siguldā
LČ U17, LK 4.posms - 13.oktobris, Rīgā.
LČ U19 - 1.decembris, Valmierā
LK 5.posms, noslēgums, 22.decembris, Rīgā
 
Šāds lēmums pieņemts vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ir pagrūti atrast lielās zāles ar vismaz 8 laukumiem, kur sacensības var rīkot divas dienas pēc kārtas. Otrkārt, divu dienu turnīrs sadārdzina dalībnieku izmaksas, jo jādomā arī par naktsmītnēm, jauniešu ēdināšanu u.c. Treškārt, tiek ierobežots dalībnieku skaits, jo, ja tieši šajā nedēļas nogalē kādam nav iespējams atbraukt, piemēram, treneris nevar atvest, nav pieejams transports vai jaunieši apslimuši, tad viņiem tiek liegta iespēja šajā gadā piedalīties Latvijas čempionātā.
 
Viens no argumentiem bija arī iepriekš daudz aprunātais jautājums par iespēju jauniešiem startēt vairākās vecuma grupās. Tas nebija pieļaujams gadījumā, ja Latvijas čempionāts visām vecuma grupām notiek vienlaicīgi, taču tagad jauniešiem būs iespējams startēt kaut visās vecuma grupās.
 
Organizējot Latvijas čempionātu 4 atsevišķos vecuma grupu posmos, tiktu paplašināta arī ģeogrāfija, iesaistot Latvijas čempionātu rīkošanā pēc iespējas vairāk pašvaldības. Turklāt visiem dalībniekiem būtu līdzvērtīgāki apstākļi, jo Latvijas čempionāta norises vietas būs gan Rīgā, gan arī reģionos abos Daugavas krastos.
 
Kā liels ieguvums uzskatāms arī tas, ka vienlaicīgi tiks atjaunots arī Latvijas kauss, kas 2018.gadā notiktu piecos posmos, tai skaitā čempionāts U11, U13, U15, U17, kā arī noslēguma posms 22.decembrī. Laikā, kad notiktu, piemēram, U11 Latvijas čempionāts, pārējās vecuma grupās notiktu Latvijas kausa posms zēnu un meiteņu vienspēlēs. Latvijas kausa kopvērtējumā tiktu ņemti vērā 3 labākie rezultāti no 5 Latvijas kausa posmiem.
 

21.02.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv