Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas čempionātā Latvija būs pārstāvēta sieviešu vienspēlēs un dubultspēlēs

Latvija arī šogad Eiropas čempionātā būs pārstāvēta sieviešu vienspēlēs un dubultspēlēs, tāpat kā 2017.gadā. Eiropas čempionāts 2018.gadā notiks no 24. līdz 29.aprīlim Spānijas Atlantijas okeāna piekrastes pilsētā Huelva, kurā dzimusi un trenējusies arī Rio Olimpisko spēļu čempione Karolina Marina. Arī šogad sieviešu vienspēļu turnīram kvalificējās Ieva Pope, bet sieviešu dubultspēlēs Latviju šogad pārstāvēs pāris Ieva Pope & Monika Radovska. 

Atgādinām, ka 2017.gadā sieviešu dubultspēļu turnīrā piedalījās Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova. Savukārt 2016.gadā Latvijas bija pārstāvēta pat 4 kategorijās - Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Kristīne Šefere & Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Kristīne Šefere un Niks Podosinoviks jauktajās dubultspēlēs, kā arī Niks Podosinoviks vīriešu vienspēlēs. Turklāt Kristīne Šefere šajā čempionātā vienspēlēs iekļuva 1/8 finālā, kas pēcāk Latvijas badmintona Gada balvas pasākumā tika atzīts par 2016.gada Gada sasniegumu.

Eiropas čempionātam ir rezervēts laiks gada 17.nedēļā, kas šogad ir no 23. līdz 29.aprīlim. Eiropas čempionāts notiek katru gadu, izņemot gadu, kad notiek Eiropas spēles, kuru programmā ir iekļauts arī badmintons. 2015.gadā Eiropas pirmās Olimpiskās spēlēs notika Baku, bet 2019.gadā Eiropas Olimpiskās spēles notiks Minskā.

Spēlētāji uz Eiropas čempionātu un Eiropas Olimpisko spēļu badmintona turnīru var kvalificēties saskaņā ar Pasaules badmintona reitingu. Eiropas čempionātā piedalās 48 spēlētāji vīriešu un sieviešu vienspēļu turnīros, kā arī 32 pāri vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs.

“Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Monika Radovska ir mērķtiecīgi strādājušas, lai kvalificētos uz Eiropas čempionātu. Viņas ir piedalījušās desmit Pasaules reitinga turnīros Vācijā, Francijā, Beļģijā, Nīderlandē, Krievijā, Lielbritānijā, Igaunijā, Lietuvā un Latvijā, tam tērējot pārsvarā savus personiskos līdzekļus, jo Latvijas badmintona federācija visiem Latvijas badmintona spēlētājiem uz Pasaules reitinga turnīriem apmaksā tikai dalības maksu, atšķirībā no Eiropas un Pasaules čempionātiem, kur spēlētājiem tiek segti arī izdevumi par transportu un naktsmītni,” informē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Likumsakarīgi, ka Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Monika Radovska Latvijas badmintona Gada balvas pasākumā tika atzīts par Gada pāris 2017, savukārt Monika Radovska saņēma Gada balvu kā Gada spēlētāja 2017.

Sieviešu dubultspēlēs Latvijas pāris Ieva Pope & Monika Radovska šobrīd ir 139.vietā Pasaules badmintona reitingā, bet otrs Latvijas pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova ir 191.vietā.

Ieva Pope Pasaules badmintona reitingā šobrīd ir 282.vietā, Monika Radovska 288.vietā, Jekaterina Romanova 391.vietā, Liāna Lencēviča 777.vietā, Una Berga 994.vietā.

Vīriešu vienspēlēs Pasaules badmintona reitingā no Latvijas ir 12 spēlētāji, visaugstāk reitingā ir Niks Podosinoviks - 959.vietā, Andis Bērziņš 1557.vietā, 1611.vietu dala Edijs Līviņš un Reinis Šefers, 1622.vietā Pauls Gureckis, 2138.vietu dala Mairis Loiko, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe un Ivo Keišs, bet 2221.vietu dala Kristaps Kalniņš, Jānis Vaivads, Kristaps Vārna.

 

05.03.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv