Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
15 jaunieši devušies uz S.Kosenčuka memoriālo badmintona turnīru Ukrainā

15 Latvijas jaunie badmintonisti no Valmieras, Jelgavas, Rīgas un Siguldas kopā ar treneri Aināru Gurecki ir devušies uz Ukrainas pilsētā Mikolajivā notiekošo S.Kosenčuka memoriālo badmintona turnīru, kurā piedalās arī spēcīgākie jaunieši ne tikai no Ukrainas, bet arī Moldovas un Azerbaidžānas.

>>> Skatīt turnīra spēļu sarakstu un rezultātus

Ainārs Gureckis informē, ka Ukrainas badmintona treneris Sergejs Kosenčuks bija viens no redzamākajiem badmintona līderiem Austrumeiropas mērogā. “Viņš daudz darīja, lai veicinātu savstarpējos kontaktus starp Austrumeiropas valstu treneriem un spēlētājiem. Viņš bija kā līderis, kas regulāri kopā pulcēja trenerus un spēlētājus no Ukrainas, Moldovas, Krievijas, Polijas, Bulgārijas, Kaukāza un Baltijas valstīm,” atceras Ainārs Gureckis, piebilstot, ka Sergejs Kosenčuks nomira tieši pirms trim gadiem - 2015.gada 11.aprīlī.

Brauciens uz Ukrainu ir Siguldas badmintona kluba iniciatīva, taču pievienoties braucienā tika aicināti arī citu klubu pārstāvji. “Uzrunāju visus lielākos klubus. Prieks, ka atsaucās spēlētāji arī no Valmieras, Jelgavas un Rīgas. Bērni par šo braucienu maksā paši, tai skaitā par aviobiļeti, dzīvošanu un transportu uz vietas,” precizē Ainārs Gureckis.

“Sen jau biju solījies turp aizbraukt. Arī tāpēc, ka jaunieši no Mikolajivas regulāri apmeklē turnīrus Latvijā, tai skaitā Siguldas starptautisko jauniešu turnīru maijā, kā arī Jelgavā notiekošo Yonex Latvia International turnīru. Jāatzīmē arī tas, ka Ukrainas jaunieši šobrīd ir vieni no spēcīgākajiem Eiropā, tūlīt aiz Krievijas, Dānijas un Francijas jauniešiem, ko uzskatāmi varējām redzēt arī Eiropas U15 čempionātā šogad Kazaņā,” stāsta Ainārs Gureckis.

Nākamgad ieplānots, ka S.Kosenčuka memoriālais badmintona turnīrs būs arī kā Eiropas U17 reitinga turnīrs.

Mikolajiva ir Ukrainas apgabala centrs, pilsēta ar pusmiljons iedzīvotājiem, kas atrodas pie Melnās jūras un 140 km attālumā no Odesas. Senāk pilsētu sauca Nikolajeva, bet 2017.gada oktobrī Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija nolēma, ka Ukrainas lielāko pilsētu nosaukumi turpmāk latviešu valodā būs jāraksta citādāk.

 

11.04.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv