Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas čempionātā pārliecinoši uzvar V.Akselsens un K.Marina, dominē Dānija

Svētdien, 29.aprīlī Spānijas kūrurtpilsētā Huelvā noslēdzās Eiropas čempionāts badmintonā. Vīriešu vienspēlēs pārliecinoši uzvarējā Pasaules reitinga līderis Viktors Akselsens no Dānijas, bet sieviešu vienspēlēs tikpat pārliecinoši, par prieku vietējiem līdzjutēkjiem, uzvarēja Olimpiskā čempione Karolina Marina, kura savas sportiskās gaitas sāka tieši Huelvā.

>>> Skatīt Eiropas čempionāta badmintonā rezultātus

Valstu konkurencē Eiropas čempionātā dominēja Dānija, izcīnot 2 no 5 zelta medaļām, 2 no 5 sudraba medaļām, kā arī 4 no 10 bronzas medaļām. Tādējādi Dānijas badmintona spēletāji izcīnīja 40% no visām medaļām. Bez Dānijas karoga, vēl trīs reizes virs pjedestāla tika uzvilts arī Anglijas karogs, divas rezes Krievijas, Francijas un Nīderlandes karogi, bet pa vienai reizei arī Bulgārijas, Vācijas un Spānijas karogi.

Huelva kā Eiropas čempionāta norises vieta tika izraudzīta pateicoties pilsētas saistībai ar Karolinu Marinu. Sporta centrs, kurā notika Eiropas čempionāts, tika pārsaukts Karolinas Marinas vārdā, tādējādi godinot nu jau četrkārtējo Eiropas čempioni, 2016.gada Olimpisko čempioni, kā arī divkārtējo Pasaules čempioni. Spānijā Karolina Marina ir superzvaigznes statusā, tāpēc visas piecas viņas spēles, sākot ar 1/16 finālu, norisinājās pārpildītā arēnā.

Eiropas čempionātā piedalījās arī divas Latvijas spēlētājas - Ieva Pope sieviešu vienspēlēs, kā arī sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska. Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris 1/16 finālā divos setos (21-13 21-10) zaudēja Nīderlandes pārim Selena Piek & Cheryl Seinen, kuras Eiropas čempionātā tika izsētas ar 5.numuru un aicīnījās līdz 1/4 finālam. Savukārt Ieva Pope, kura tika izsēta jau Eiropas čempionāta 1/16 finālā, savā pirmajā un diemžēl arī vienīgajā spēlē divos setos (21-7, 21-14) zaudēja igaunietei Kristin Kuuba, kura 1/8 finālā zaudēja sudraba medaļas ieguvējai Jevgēņijai Kosetskajai no Krievijas.

Jāatzīmē, ka Ieva Pope un Monika Radovska ir mērķtiecīgi strādājušas, lai kvalificētos uz Eiropas čempionātu. Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska šobrīd Pasaules reitingā ir 142.vietā. Savukārt sieviešu vienspēļu reitingā Ieva Pope šobrīd  ir 270.vietā, bet Monika Radovska 362.vietā. Aizvadītajos 12 mēnešos abas Latvijas spēlētājas ir izbrīvējušas savu laiku un līdzekļus, lai piedalītos Pasaules reitinga turnīros ne tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, bet arī Portugālē, Velsā, Krievijā, Vācijā, Francijā, Dānijā, Beļģijā un Nīderlandē. Likumsakarīgi, ka Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Monika Radovska Latvijas badmintona Gada balvas pasākumā tika atzīts par Gada pāris 2017, savukārt Monika Radovska saņēma Gada balvu kā Gada spēlētāja 2017.

Ieva Pope Eiropas čempionātos piedalās jau trešo pēc kārtas. Arī 2017.gadā viņa kvalificējās sieviešu vienspēļu turnīram, bet 2016.gadā Ieva Pope kvalificējās sieviešu dubultspēļu turnīram pāri ar Kristīni Šeferi. Savukārt 2014.gadā Eiropas čempionāta Latviju pārstāvēja Monika Radovska. 2015.gadā Eiropas čempionāts nenotika, jo togad Baku tika aizvadītās pirmās Eiropas spēles. Arī 2019.gadā, kad Eiropas spēles norisināsies Minskā, nenotiks Eiropas čempionāts.

Jau divus gadus pēc kārtas Eiropas čempionātos Latvija ir pārstāvēta divās kategorijās - sieviešu vienspēlēs un sieviešu dubultspēlēs. Latvijai visražīgākais bija 2016.gads, kad Latvijas spēlētāji kvalificējās četrās no piecām kategorijām. 2016.gadā Latviju vīriešu vienspēlēs pārstāvēja Niks Podosinoviks, sieviešu dubultspēlēs Kristīne Šefere un Ieva Pope, jauktajās dubultspēles Niks Podosinoviks un Kristīne Šefere, sieviešu vienspēlēs Kristīne Šefere, kura, turklāt, izcīnīja augsto dalīto 9.-16.vietu.

No Baltijas valstīm šogad Eiropas čempionātā visplašāk ir pārstāvēta Igaunija - 8 spēlētāji visās piecās kategorijās. Savukārt Lietuvas pārstāvniecība ir identiska Latvija - divas spēlētājas, arī divās kategorijās -  sieviešu vienspēles un Gerda Voitechovskaja & Vytaute Fomkinaite sieviešu dubultspēlēs.

Eiropas čempionātam ir rezervēts laiks gada 17.nedēļā, kas šogad ir no 23. līdz 29.aprīlim. Eiropas čempionāts notiek katru gadu, izņemot gadu, kad notiek Eiropas spēles, kuru programmā ir iekļauts arī badmintons. Spēlētāji uz Eiropas čempionātu un Eiropas Olimpisko spēļu badmintona turnīru var kvalificēties saskaņā ar Pasaules badmintona reitingu. Eiropas čempionātā piedalās 48 spēlētāji vīriešu un sieviešu vienspēļu turnīros, kā arī 32 pāri vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs.

Eiropas čempionāta badmintonā izšķirošās spēles, sākot ar 1/4 fināliem, tiešraidē no Spānijas pilsētas Huelvas radīja TV kanālā Viasat Sport Baltic un interneta platformā Viaplay. Spēlēs latviešu valodā komentēja Kristians Rozenvalds (1/4 finālus), Jekaterina Romanova (1/2 finālus) un Gunārs Lūsveris (finālus).

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka Eiropas čempionāta badmintonā spēļu tiešraide TV kanālā Viasat Sport Baltic ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas badmintona dzīvē. “Tas ir kā pavērsiena punkts Latvijas badmintona tēlā, nostādot badmintona spēļu skatīšanos vienā līmenī ar futbola Eiropas čempionu līgas vai basketbola Eiropas līgas spēlēm,” gandarījumu pauž Kristians Rozenvalds. 

“Pasaulē gan tas nav nekas jauns, jo, piemērām, 2017.gada pasaules čempionāta izcilo sieviešu vienspēļu finālu no Glāzgovas noskatījās vismaz 600 miljoni, kas ir vairāk nekā Ziemas Olimpiskās spēles. Protams, ka visvairāk badmintona līdzjutēju ir Āzijā, taču arī Pasaules badmintona federācijas statistika ir iepriecinoša - badmintona TV auditorija ir starp TOP 10,” informē Kristians Rozenvalds.

Kristians Rozenvalds norāda, ka badmintons arī Latvijā pamazām atgūst to vietu, ko tas būtu pelnījis ieņemt. Šo Olimpisko sporta veidu arvien retāk sāk uztvert kā eksotisku, kā tas bija iepriekš. Būtiski ir pieaudzis un daudzkāršojies spēlētāju skaits, jo īpaši Latvijas reģionos, kur badmintons kļūst par vienu no populārākajiem sporta veidiem, arī tāpēc, ka sporta zālē blakus laukumus vienlaicīgi var spēlēt jauni un veci, sievietes un vīrieši, pieredzējuši spēlētāji un iesācēji. Savukārt pasaulē badmintonu šobrīd spēlē jau 220 miljoni cilvēku, ierindojot šo sporta veidu 2.vietā aiz futbola, kuru spēlē 270 miljoni.

 

30.04.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv