Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Pasaulē nemainīs badmintona punktu skaitīšanas sistēmu, taču ievieš fiksētu serves augstumu

19.maijā badmintona spēlētāji visā pasaulē gaidīja ziņas no Bankogas, kur notika Pasaules badmintona federācijas (BWF) ikgadējā dalīborganizāciju kopsapulce. Nesaņemot divas trešdaļas nepieciešamo dalīborganizāciju balsis, netika apstiprināts BWF Padomes priekšlikums mainīt badmintona punktu skaitīšanas sistēmu, nosakot 3 uzvarētus setus līdz 11 punktiem. Tādējādi arī turpmāk badmintona spēles uzvarētājs tiks noskaidrots 2 uzvarētos setos līdz 21 punktam.

BWF ikgadējā dalīborganizāciju kopsapulcē Bankogā par priekšlikumu mainīt badmintona punktu skaitīšanas sistēmu nobalsoja 129, pret bija 123. Lai grozītu badmintona noteikumus, bija nepieciešami 168 balsis. 

BWF prezidents un 1996.gada Atlantas Olimpiādes čempions vīriešu vienspēlēs Poul-Erik Høyer pēc balsoja neslēpa sarūgtinājumu par to, ka viņa virzītais priekšlikums nav apstiprināts, lai gan vairākumā bijuši tie, kas par pārmaiņām. 

"Mūsu dalīborganizācijas ir teikušas savu vārdu, un mēs respektējam šo lēmumu saglabāt trīs setus līdz 21 punktam. Daudzi savu viedokli izteica patiesi no sirds, bija acīmredzams, ka tas ir ļoti būtisks jautājums ikkatram. Delegāti apspriedās pārdomāti un rūpīgi. Un es pateicos visiem delegātiem par viņu rūpību,” teica Poul-Erik Høyer.

Vienlaikus tika apstiprināts cits BWF Padomes priekšlikums par fiksētu serves augstuma noteikšanu - 1,15m. Par šo jauninājumu nodotas 177 no 222 balsīm. Lēmumā noteiks pārejas periods līdz 2018.gada 10.decembrim. Atgādinām, ka kopš 2018.gada sākuma daudzos Pasaules reitinga turnīros, tai skaitā Eiropas čempionātā jau tika mērīts fiksētais serves augstums, nevis katram spēlētājam individuālais iedomātās jostas līnijas augstums.

 

19.05.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv