Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Yonex Latvia International triumfē igauniete Kristin Kuuba

Jelgavā notikušajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” triumfēja Igaunijas sportiste Kristin Kuuba, kura uzvarēja gan sieviešu vienspēlēs, gar arī sieviešu dubultspēlēs. Tāpat kā 2016.gadā, Jelgavas turnīrā uzvarēja Toma Junior Popov no Francijas, kurš kopš savas pirmās uzvaras Jelgavā ir atkārtoti atzīts par Eiropas gada labāko junioru gan 2016.gadā, gan arī 2017.gadā, kad kļuva par trīskārtējo Eiropas junioru čempionu.

>>> Skatīt Yonex Latvia International 2018 spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt foto un video turnīra mājas lapā  

Kristin Kuuba tika Jelgavas turnīra izsēta ar pirmo numuru, tādējādi viņas uzvara “Yonex Latvia International” nav pārsteigums. Finālā Kristin Kuuba divos setos (21-10, 21-16) uzvarēja Balkrievijas olimpieti Aļesju Zaicevu.  Arī sieviešu dubultspēlēs pāris Kristin Kuuba & Helina Rüütel tika izsētas kā pirmās. Finālspēlē divos setos (21-17, 21-16) tika uzvarēts Francijas pāris Ainoa Desmons & Juliette Moinard, kuras Jelgavas turnīru sāka no kvalifikācijas.

Vīriešu vienspēlēs kā pirmais numurs tika izsēts Igaunijas olimpietis Raul Must, kurš pusfinālā zaudēja nākamajam turnīra uzvarētājam no Toma Junior Popov, kurš Jelgavas turnīrā tika izsēts ar piekto numuru.

Vīriešu dubultspēlēs uzvarēja Francijas junioru pāris Fabien Delrue & William Villeger, kuri divos setos (12-21, 17-21) uzvarēja Dānijas pāri Emil Lauritzen & Mads Muurholm, kuri šo turnīru sāka no kvalifikācijas.

Emil Lauritzen kļuva par vēl vienu spēlētāju, kurš Jelgavā uz pjedestāla kāpa 2 reizes, jo izcīnīja otro vietu ne tikai vīriešu dubultspēlēs, bet arī jauktajās dubultspēlēs pārī ar Iben Bergstein. Finālā divos setos (21-17, 25-23) uzvarēja ar pirmo numuru izsētais Polijas pāris Pawel Smilowski & Magdalena Swierczynska.

Turnīra uzvarētāji saņēma Jelgavas keramiķes Unas Ļahas darināto māla mākslas darbu - nošķeltu vāzi, kas no priekšas skatoties atgādina badmintona raketi. Šo balvu varēs izmantot arī svečturi. Uzvarētājiem balvas ir sarūpējuši arī turnīra sponsori, tai skaitā parfimērijas ražotājs “Dzintars” un Jelgavā iecienītā “Karameļu darbnīca”. 

Atgādinām, ka Jelgavā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” šogad Latvijas spēlētāji netika tālāk par 1/8 finālu, tāpēc jau sākot ar sestdienas vakaru spēlēt Jelgavā turpina tikai ārzemnieki. 

Visilgāk no Latvijas spēlētājiem Jelgavā noturējās Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Monika Radovkska, kuras 1/8 finālā divos setos (15-21 21-21) zaudēja Francijas pārim Vimala Heriau & Margot Lambert.

Jelgavā notiekošais pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” arī šogad turpināja pārrakstīt ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas badmintona vēsturi, jo uz turnīru ir pieteikušies rekordaudz spēlētāji – 340. Arī dalībvalstu skaits ir rekordliels 40. Spēlētāju intereses pieaugums uz Latvijā notiekošo Pasaules badmintona reitinga turnīru bija novērojams arī iepriekš. 2016.gadā uz Jelgavas turnīru pietiecas gandrīz 200 spēlētāji no 20 valstīm, bet 2017.gadā pieteicās jau 230 spēlētāji no 30 valstīm.

Kristians Rozenvalds neslēpj, ka 2018.gada pieteikumu skaits ir ievērojami lielāks nekā tika prognozēts pat visoptimistiskākajās prognozēs. Salīdzinājumam, piemēram aprīlī notikušajā “Finnish Open 2018” bija pieteikušies 304 spēlētāji, šogad janvāra vidū notikušajā “Yonex Estonian International” – 228, bet nedēļu vēlāk “Sweedish Open” pieteicās 293 spēlētāji. Tādējādi Latvijas turnīrs uz šo brīdi ir ne tikai lielākais Baltijā, bet arī plašākā reģionā.

Kristians Rozenvalds norāda, ka Latvijas turnīra panākumu pamatā ir gan vietējie, gan arī starptautiskie apstākļi. “Spēlētājiem Jelgavā patīk! Tā ir studentu pilsēta ar visām no tā izrietošajām priekšrocībām, tai skaitā kopmītnēm un demokrātiskām ēdināšanas cenām. Viss ir kompakti, vienlaicīgi netālu no Rīgas, netālu no lidostas,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Mēs apzināti neko nesadārdzinām, kā to dažkārt dara cituviet. Adekvātas cenas par ēšanu un dzīvošanu. Iepriekšējos turnīros visi spēlētāji ir saņēmuši arī dāvaniņas no “Dzintars”, “Lāču maizes”, “Floras” un “Adugs” kā arī ūdens no “Venden”. Atceros kā spēlētāji sākotnēji pauda pārsteigumu, ka šis ir viens no retajiem turnīriem, kur viņiem kaut ko dāvina, nevis mēģina vēl papildus kaut ko pārdot un uz spēlētāju rēķina nopelnīt,” spēlētāju attieksmi atstāsta Kristians Rozenvalds.

“Jāatzīmē arī to, ka ir sācies kvalifikācijas periods uz Eiropas spēlēm, kas notiks nākamgad Minskā. Un arī tāpat šobrīd ir jūtams badmintona pacēlums Eiropā, tāpēc ir vairāk jaunu sportistu, kuri piedalās Pasaules reitinga turnīros,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” notiek jūnija pirmās nedēļas nogalē, šogad tas norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad “Yonex Latvia International” notiks no 31.maija līdz 3.jūnijam. Jau trešo gadu pēc kārtas turnīrs notiks Jelgavā, bet 2014. un 2015.gadā turnīrs notika Rīgā ar nosaukumu “Yonex Rīga International”.  Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006.gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”.

Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau piekto gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs “Yonex”, piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņas. “Mēs esam ļoti pazīstams zīmols badmintona spēlētājiem un līdzjutējiem. Vairāk nekā 60% Pasaules reitinga turnīru notiek ar “Yonex” badmintona bumbiņām. Turklāt, spēlētājiem “Yonex” līdzdalība turnīra rīkošanā ir kā kvalitātes zīme,” stāsta Ilgvars Strazdiņš, “Yonex” pārstāvis Latvijā un Lietuvā. Turnīra rīkošanu atbalsta arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pašvaldība.

 

04.06.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv