Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Evelatus
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas juniori izstājās no Eiropas U19 čempionāta jau pirmajā kārtā

Pāragri Latvijas junioriem ir noslēdzies Eiropas U19 čempionāts badmintonā, kas no 11. līdz 16.septembrim notiek Tallinā. Visi deviņi Latvijas spēlētāji ir zaudējuši savas pirmās (un attiecīgi arī pēdējās) čempionāta spēlēs. Sākot ar 13.septembri Latvijas vārds vairs netiek skandēts atjaunotajā “Kalev” sporta hallē Tallinas centrā.

>>> Skatīt Latvijas spēlētāju spēļu sarakstu un rezultātus

Tallinā notiekošo Eiropas U19 čempionātu badmintonā Latvijas juniori iesāka ļoti cerīgi, komandu turnīra pirmajā dienā ar 3:2 uzvarot Islandi, bet komandu turnīra pēdējā dienā minimāli ar 2:3 zaudējot Slovākijai. Komandu turnīrā uzvaras garšu (pat divas reizes) izbaudīja Una Berga gan sieviešu vienspēlēs, gan arī pāri ar Liānu Lencēviču sieviešu dubultspēlēs. Arī jaukto dubultspēļu pāris Ardis Daniels Bedrītis un Liāna Lencēviča uzvarēja izšķirošo spēli pret Islandes vienaudžiem. Diemžēl, individuālajā čempionātā Latvijas spēlētājiem šos panākumus neizdevās atkārtot. 

Šobrīd aktuāls ir jautājums par to vai šie Latvijas juniori šogad vēl tiks pieteikti arī uz Pasaules junioru čempionātu, kas notiks Kanādā no 5. līdz 18.novembrim, jo lēmuma pieņemšana tika atlikta, lai ievērtētu spēlētāju sniegumu Eiropas U19 čempionātā. Ja Latvijas šobrīd nevar uzvarēt kaut vienu spēli Eiropā, vai ir jēga tērēt Latvijas badmintona federācijas līdzekļus par vienu zaudētu spēli pret vēl spēcīgākiem pretiniekiem no Āzijas valstīm? Igaunija un Lietuva arī pērn savus juniorus uz Indonēzijā notiekošo Pasaules junioru čempionātu tāpēc nesūtīja.

“No vienas puses gribētos motivēt spēlētājus ar tādiem braucieniem kā Indonēzija vai Kanāda, jo īpaši tāpēc, ka mums ir iespēja saņemt daļu ceļojuma finansējuma no Pasaules badmintona federācijas. No otras puses tagad veidojas situācija, ka spēlētāji pie šiem ceļojumiem jau sāk pierast, uzskatot, ka viņiem tie jau pienākas par to vien, ka ir nedaudz pārāki par saviem vienaudžiem tepat Latvijā. Un tas gan vairs nav motivējoši,” skaidro Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Lai pieteiktu komandu, nepietiek tikai ar pāris individuāli spēcīgiem spēlētājiem. Trīs no piecām komandas spēlēm ir dubultspēles. Piemēram, šajā Eiropas U19 čempionātā piedalījas 6 Latvijas pāri, un tikai divi no šiem pāriem uz čempionātu gatavojās kā pāris, bet pārējie pāru spēlētāji trenējās individuāli, kas nav pieļaujami, ja domājam par dalību tādā pasākumā kā Pasaules U19 čempionāts,” uzskata Kristians Rozenvalds.

Latvijas badmintona federācijai vēl šīs nedēļas laikā ir jāpieņem lēmums par Latvijas junioru komandas līdzdalību Pasaules U19 čempionātā, jo komandas pieteikuma apstiprināšanas termiņš ir 17.septembris. Tāpēc Latvijas badmintona federācijas Valdes locekle un Treneru padomes vadītāja Diāna Šavalgina veiks valdes locekļu un treneru viedokļu aptauju, lai līdz 17.septembrim pieņemtu vienotu Latvijas badmintona federācijas lēmumu.

 

13.09.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv