Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas seniori Eiropas čempionātā tiek līdz 1/8 fināliem

No 24. līdz 30.septembrim Spānijas pilsētā Guadalajara notika Eiropas čempionāts badmintonā senioriem, kurā no Latvijas piedalījās 11 seniori. Latvijas spēlētāju augstākais sasniegums bija pāru Uģis Briedis & Kristīne Martinsone un Ilze Ermiča & Kristīne Martinsone iekļūšana 1/8 finālā.

>>> Skatīt Latvijas spēlētāju spēļu sarakstu un rezultātus

“Šodien ar Ilzi un Uģi neiekļuvām astoņu labāko Eiropas pāru topā. Ir pie kā piestrādāt! Kas zina, ja nu nākamgad Polijā Krakovicā pasaules čempionātā būs jāstartē. Kopumā sajūta, ka Eiropā varam spēlēt, ne vienmēr uzvarēt, bet cienīgu pretestību varam centies izrādīt! Paldies visiem par laba vēlējumiem, Latvijas badmintona federācijai par atbalstu un mūsu komandai par līdzi jušanu!” pēc spēles Facebook rakstīja Latvijas spēlētāja Kristīne Martinsone. 

Bez tiem Latvijas pāriem, kas iekļuva 1/8 finālā, uzvaras garšu Eiropas čempionātā izbaudīja arī pāris Viesturs Bajārs & Ivo Keišs, uzvarot 1/32 finālā, taču Viestura Bajāra traumas dēļ šis pāris no tālākām cīņām bija spiests atteikties.

Pārējie Latvijas spēlētāji un pāri, diemžēl, savā pirmajā un šajā konkrētajā kategorijā attiecīgi arī pēdējā čempionāta spēlē piedzīvoja zaudējumus.

Eiropas čempionāts badmintonā senioriem piedalījās 1235 (!!!) spēlētāji, tai skaitā arī 11 seniori no Latvijas - Aija Mētra, Kristīne Martinsone, Ilze Ermiča, Viesturs Bajārs, Ivo Keišs, Ojārs Koziņecs, Uģis Briedis, Māris Avotiņš, Edgars Kupfers, Ainārs Zanders, Vadims Čulka. 

Uz Eiropas čempionātu tiesāt spēles kā viens no 50 paaugstinājuma tiesnešiem devās arī Latvijas tiesnesis Kristaps Pilveris. Vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu senioriem, notika arī Eiropas tiesnešu atestācija. 

Aija Mētra, Kristīne Martinsone, Ilze Ermiča, Viesturs Bajārs, Ivo Keišs, Ojārs Koziņecs, Uģis Briedis uz Spāniju devās no Viļņas ar lidmašīnu, savukārt Jelgavas un Ozolnieku seniori Māris Avotiņš, Edgars Kupfers, Ainārs Zanders un Vadims Čulka uz Spāniju devās jau 21.septembrī ar Mārim Avotiņam piederošā uzņēmuma “Zemgales tehnoloģiskais centrs” mikroautobusu, kurš tika aplīmēts ar šim notikumam veltītām reklāmām. “Zemgales tehnoloģiskais centrs” kopš 1991.gada nodarbojas ar koka māju ražošanu un būvniecību, šobrīd ir viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem reģionā. Pašreiz galvenais darbības veids ir – koka paneļu mājas, kuras atrodamas Vācijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Francijā, Nīderlandē, Šveicē, Spānijā un Anglijā. 

Latvijas spēlētāji par ceļu uz uzturēšanas izdevumus Spānijā apmaksāja paši. Sekmējot Latvijas spēlētāju pieteikšanos, Latvijas badmintona federācijas Valde nolēma līdzfinansēt Latvijas spēlētājiem dalības maksu, līdzfinansējuma apmēru nosakot katram spēlētājam individuāli, balstoties uz viņa aktivitāti Latvijas badmintona reitinga turnīros. 

LBF Valdes lēmumā norādīts, ka ar līdzfinansējuma piešķiršanu tiek sekmēta Latvijas senioru iekļaušanās Eiropas senioru apritē un Latvijas badmintona senioru aktivitātes, jo aktīva un masveidīga badmintona senioru kustība ir viens no badmintona piramīdas sistēmas stūrakmeņiem, domājot par masveidību, ģimeņu iesaisti, tai skaitā bērnu un jauniešu piesaistīšanu.

>>> Skatīt LBF Valdes lēmumu “Par Latvijas spēlētāju dalību Eiropas senioru čempionātā”

Latvijas senioru izlases vajadzībām no Latvijas badmintona federācijas ģenerālsponsora tika piešķirtas arī sešas Yonex sporta formas. Daži senioru izlases spēlētāji jau bija dabūjuši Yonex 2018.gada formas pirms brauciena uz Eiropas komandu čempionātu Kazaņā.

Eiropas senioru čempionāts notiek reizi divos gados, septembrī. 2016.gadā čempionāts notika Slovēnijā, togad Latviju pārstāvēja valmierieši Elmārs Pitura un Artis Kļaviņš.

 

29.09.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv