Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Baltijas atklātajā jauniešu čempionātā Siguldas meiteņu pāris izcīna 3.vietu

No 2. līdz 4.novembrim Tartu notika Baltijas atklātais jaunatnes (U13, U15 un U17) čempionāts badmintonā, kurā piedalījās ne tikai 3 Baltijas valstu komandas, bet arī jaunieši no Somijas un Baltkrievijas. 2.novembrī notika komandu turnīrs, bet 3. un 4.novembrī notika individuālais turnīrs. No Latvijas uz Tartu ir devās 33 jaunieši un trīs treneri. Individuālajā turnīrā 3.vietu U15 meiteņu dubultspēlēs izcīnīja Siguldas pāris Anna Kupča & Annija Rulle-Titava.

>>> Skatīt Baltijas jaunatnes komandu čempionāta spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Baltijas jaunatnes (individuālā) čempionātā spēļu sarakstu un rezulātus
>>> Skatīt Inbox Foto galeriju

Baltijas jauniešu čempionāta atjaunošana bija kopīga Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretāra Kristiana Rozenvalda un Igaunijas badmintona trenera Marta Siliksāra iniciatīva. Sākotnēji turnīrs bija ieplānots kā vienreizējs pasākums, šādi godinot Baltijas valstu simtsgades, taču jau turnīra rīkošanas posmā noskaidrojās, ka šādam Baltijas jauniešu čempionātam jākļūst par ikgadēju tradīciju.

“Sākotnēji plānojām, ka Baltijas jauniešu čempionātā piedalīsies tikai trīs Baltijas valstu jauniešu, taču klātienē tiekoties Eiropas U19 čempionāta laikā ar Martu Siliksāru, nolēmām pieaicināt uz turnīru mūsu kaimiņvalstis. Šoreiz atsaucās Baltkrievijas un Somijas badmintona federācijas, bet nākamos gados Baltijas atklātajā jauniešu čempionātā piedalīties interesi izrādīja arī Krievijas, Zviedrijas un Polijas badmintona federācijas,” stāsta Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka šāds turnīrs arī nākamos gados varētu notikt novembra sākumā kādā no trim Baltijas valstīm.

Lai gan Baltijas jauniešu čempionāts notika Igaunijas pilsētā Tartu, taču par komandu turnīru atbildību uzņēmās Latvijas badmintona federācija, bet par individuālo turnīru atbildēja Tartu badmintona klubs “Triiton”. “Mums ir iegādāta Tournamentsoftware licence komandu turnīriem, gan arī ir pieredze šādu turnīru rīkošanā, jo šādā formātā esam organizējuši Latvijas komandu čempionāta B līgas spēles, gan Latvijas skolu komandu čempionātu trijās vecuma grupās,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Komandu turnīrā Latvija bija pārstāvēta visās trīs vecuma grupās - U13, U15 un U17.  U13 un U17 komandas piedzīvoja zaudējumus visās spēles, taču U15 komanda, uzvarot Baltkrievijas komandu, izcīnīja 4.vietu. Latvijas U15 komanda bija ļoti tuvu tam, lai uzvarētu Lietuvas komandu, jo pirms izšķirošās jauktās dubultspēles, Latvijas komanda bija vadībā ar 80:67.

Komandu turnīrs notika pēc tāda paša formāta, kā šogad notika Latvijas skolu komandu čempionāts, kā arī Latvijas klubu komandu čempionāta B līga 2017.gada novembrī. Šādā formātā 2017.gada  notika arī Eiropas skolu komandu čempionāts Francijā, kā arī Jaunatnes Olimpiādes komandu turnīrs Buenosairesā šī gada oktobrī. Formāts nosaka, ka uzvar komanda, kura pirmā iegūst 100.punktu. Sākumā notiek sieviešu vienspēle līdz brīdim, kad kāda no komandām izcīna 20.punktu. Tad no šī rezultāta turpina spēlēt vīriešu vienspēli līdz kāda no komandām izcīna 40.punktu. Tad sieviešu dubultspēle līdz 60.punktam, vīriešu dubultspēle līdz 80.punktam, un noslēdzošā ir jauktā dubultspēle līdz 100.punktam. 

“Šis formāts ir ļoti perspektīvs. Te tiešām spēlē komanda. Un katrs punkts ir zelta vērtē. Formāts ir arī viegli saprotams līdzjutējiem, kā arī arī ļoti piemērots TV translācijām, jo vienas spēles garums ir vidēji viena stunda,” norāda Kristians Rozenvalds.

Individuālajā turnīra bronzas medaļas U15 meiteņu pārim

Individuālajā turnīra no Latvijas piedalījās 32 spēlētāji. Lai iekļūtu Latvijas izlasē, spēlētājiem iepriekš bija jāizcīna vieta īpašā atlases turnīrā, kas notika skolēnu brīvlaikā Jaunolaines sporta namā 26.oktobrī. Ārpus kārtas Latvijas izlasē tika iekļauti Latvijas čempioni attiecīgajā vecuma grupā.

Individuālajā turnīra no Latvijas spēlētājiem medaļas izcīnīja tikai Siguldas U15 meiteņu pāris Anna Kupča &  Annija Rulle-Titava, kura Tartu izcīnīja 3.vietu, bronzas finālā divos setos (14-21 20-22) uzvarēja Lietuvas pāri Viltė Paulauskaitė & Monika Sukackaitė.

>>> Skatīt informāciju par Latvijas izlases atlases turnīru

 

04.11.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv