Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas U11 un U19 čempionāti notiks Valmierā 1.-2.decembrī vienlaicīgi ar Latvijas kausu U13

Latvijas badmintona federācijas kalendārā ir publicēts nolikums Latvijas jauniešu U11 un Latvijas junioru U19 čempionātiem, kas notiks Valmierā no 1.līdz 2.decembrim. Vienlaicīgi ar Latvijas čempionātiem notiks arī Latvijas jauniešu U13 kausa posms.

>>> Skatīt Latvijas U11 un U19 čempionāta, kā arī Latvijas U13 kausa nolikumu
>>> Skatīt Latvijas badmintona notikumu kalendāru 2018.gadam

Latvijas U11 un U19 čempionātu, kā arī Latvijas 13 kausa nolikumus ir apstiprinājusi Latvijas badmintona federācijas Valdes locekle un Treneru komisijas vadītāja Diāna Šavalgina, kura, saskaņā ar pienākumu sadali Valdē, ir atbildīga par Latvijas jauniešu un junioru čempionātiem, kā arī jauniešu, junioru un pieaugušo valstsvienībām.

Saskaņā ar nolikumu, Latvijas U11 čempionāts notiks vienas dienas garumā - sestdien, 1.decembrī. “Jā, iespējams kādam no bērniem, kurš piedalīsies visās trijās kategorijās, būs pārāk daudz spēles vienā dienā, taču šajā vecumā šīs spēles vēl nav tik intensīvas. Turklāt, citu gadu pieredze liecina, ka vēl apgrūtinošāk ir organizēt mazajiem bērniem izbraukumu ar nakšņošanu uz vairākām dienām, uzliekot daudz lielāku atbildību treneriem,” skaidro Diāna Šavalgina.

Latvijas U11 čempionātā tiks izspēlētas gan zēnu un meiteņu vienspēlēs, tāpat arī zēnu un meiteņu dubultspēles un jauktās dubultspēles. “Bija arī vairāku treneru ierosinājums U11 vecumā nerīkot dubultspēļu sacensības, bet diskusiju rezultātā nolēmām spēlēt visas kategorijas. Taču jāņem vērā tas, ka U11 čempionātā varēs piedalīties tikai iepriekš pieteiktie sakomplektētie pāri,” precizē Diāna Šavalgina.

Latvijas U19 čempionāts notiks divu dienu garumā - 1. un 2.decembrī. Sestdien visas dienas garumā notiks vienspēļu turnīrs, bet svētdien visas dienas garumā notiks dubultspēļu turnīri. Vienspēļu turnīrs tiks rīkots līdzīgi kā Latvijas jaunatnes U17 čempionāts - vienmīnusa sistēmā, taču ar secīgām kārtām. Tāpat spēlētāji tiks sākotnēji sakārtoti grozos pēc reitinga, taču konkrētā vieta tabulās tiks izlozēta, izņemot pirmos 4 spēlētājus vai pārus, kas tiks izkārtoti tabulās pēc reitinga.

Latvijas junioru U19 čempionātā nav noteikts spēlētāju skaita ierobežojums, jo Valmierā vietas pietiktu visiem. Taču ir noteikts vecuma ierobežojums - Latvijas junioru U19 čempionātā var piedalīties spēlētāji, kuri jau sasnieguši U15 vecumu, tādējādi šajā čempionātā būs iespēja piedalīties spēlētājiem no trim vecuma grupām - U15, U17 un U19.

Vienlaicīgi ar Latvijas jauniešu U11 un Latvijas junioru U19 čempionātiem Valmierā notiks arī Latvijas jauniešu U13 kausa posms. Tas notiks svētdien, 2.decembrī, tādējādi dodot iespēju tajā piedalīties arī U11 spējīgākajiem jauniešiem, kuri iepriekšējā dienā būs piedalījušies Latvijas jauniešu U11 čempionātā. Arī Latvijas jauniešu U13 posmā ir paredzēts spēlēt visas piecas kategorijas. Latvijas kausa statuss šīm sacensībām nodrošina gan papildus reitinga koeficientu, gan arī prasības pret turnīra organizēšanu, tai skaitā izšķirošo spēļu tiesāšanu no paaugstinājuma un finālspēļu tiešraidi Latvijas badmintona federācijas Facebook vai Youtube profilos.

Latvijas jauniešu U13 kausa posma organizēšana ir viens no iemesliem, kāpēc ir noteikts vecuma ierobežojums Latvijas junioru U19 čempionātā. “Ja dažiem U13 vecuma spēlētājiem tiktu ļauts piedalīties U19 čempionātā, tad šis U13 kauss kļūtu par otršķirīgu šīs vecuma grupas turnīru, tādējādi neatbilstošs prasībām, kādas noteiktas pret Latvijas kausu. Jāatzīst, ka šogad Latvijas kauss bija vēl savā ieskriešanās un sevis meklējumu stadijā, bet nākamgad ir plāns Latvijas jauniešu kausu attīstīt kā nozīmīgu jauniešu badmintona notikumu vairākos posmos,” stāsta Diāna Šavalgina.

Atgādinām, ka šogad jau notikuši trīs Latvijas čempionāti jauniešiem. 31.martā Rīgā notika Latvijas U13 čempionāts, 28.aprīlī Talsos notika Latvijas U15 čempionāts, bet 27.-28.oktobrī Olainē notika Latvijas U17 čempionāts. Šogad 6.aprīlī notika arī pirmais Latvijas skolu komandu čempionāts trijās vecuma grupās.

 

07.11.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv