Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Evelatus
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Nokomplektēta Latvijas izlase dalībai Eiropas komandu čempionātā

2018.gada 6.-9.decembrī Latvijas badmintona valstsvienība Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā piedalīsies Eiropas komandu čempionāta apakšgrupas turnīrā. Latvijas komandā kā spēlētāji ir pieteikti Niks Podosinoviks, Una Berga, Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča un Andis Bērziņš, kurš uz vietas pildīs arī spēlējošā trenera pienākumus. Kā rezervisti uz Eiropas komandu čempionātu ir pieteikti Pauls Gureckis un Kristīne Šefere, kā arī Monika Radovska un Ieva Pope.

>>> Skatīt Latvijas valstsvienības spēļu sarakstu un rezultātus

Plānots, ka Niks Podosinoviks ieradīsies Sofijā jau 4.decembrī no Dānijas, kur viņš šobrīd jau otro gadu trenējās Eiropas badmintona ekselences centrā, savukārt Andis Bērziņš, Una Berga, Jekaterina Romanova un Liāna Lencēviča uz Sofiju dosies 5.decembrī no Rīgas.
 
Latvijas valstsvienība Eiropas komandu čempionātā tika ielozēta 7.apakšgrupā kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, Somiju, Īriju un Bulgāriju. Šīs sešas komandas tika ielozētas divās apakšgrupās - Latvija kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, bet Bulgāriju kopā ar Somiju un Īriju. Sākumā šo apakšgrupu komandas savā starpā izspēlēs grupu turnīrus, bet šo grupu uzvarētāji pēc tam finālspēlē noskaidros vienu no tām 8 komandām, kura piedalīsies Eiropas komandu čempionāta finālturnīrā nākama gada 13.-17.februārī Dānijā.
 
Latvijas valstsvienība 6.decembrī 15:00 ar spēli pret Norvēģiju atklās šo grupas turnīru Sofijā, bet 7.decembrī 11:00 ir ieplānota spēle pret Izraēlu. Gadījumā, ja Latvijas izlase uzvarēs savā apakšgrupā, tad  9.decembrī 11:00 būs jāpiedalās finālspēlē pret otrās apakšgrupas uzvarētāju.
 
Plānots, ka vīriešu vienspēlēs Sofijā spēlēs Niks Podosinoviks, sieviešu vienspēlēs - Una Berga. Vīriešu dubultspēles Latviju pārstāvēs Niks Podosinovis & Andis Bērziņš, sieviešu dubultspēlēs - Jekaterina Romanova & Liāna Lencēviča, bet jauktās dubultspēles - Andis Bērziņš & Una Berga.
 
Komentējot Latvijas komandas atlases kritērijus, Latvijas badmintona federācijas Valdes locekle un Treneru komisijas vadītāja Diāna Šavalgina skaidro, ka attiecībā uz vienspēlēm kandidātu noteikšana bija vienkāršākā - izlasē iekļāvām šobrīd spēcīgākos vienspēļu spēlētājus, abi šie spēlētāji ir 2018.gada Latvijas čempioni. 
 
Attiecībā uz sieviešu dubultspēlēm, galvenais mērķis bija atbalstīt tos pārus, kuri šobrīd ir visaugstāk Pasaules badmintona reitingā, jo par dalību Eiropas komandu čempionātā spēlētāji saņems reitinga punktus, kas līdzvērtīgi viņu šī brīža vidējam reitinga punktu daudzumam. “Tāpēc primāri uz Latvijas izlasi aicinājām Latvijas spēcīgāko pāri Ieva Pope & Moniku Radovsku, taču Ieva Pope turpina ārstēt savainojumu, tāpēc atteicās no dalības šajā Eiropas komandu čempionātā. Kā nākamais Latvijas pāris Pasaules reitingā ir Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova, kuras šobrīd ar 1982 reitinga punktiem ir 450.vietā. Iegūstot vismaz 480 reitinga punktus par dalību Eiropas komandu čempionātā, šis pāris pacelsies uz 370.vietu pasaules reitingā,” izvēli skaidro Diāna Šavalgina.
 
Uz vietu valstsvienībā jauktajās dubultspēlēs pretendēja divi pāri, kuriem tobrīd bija vienāds Pasaules reitinga punktu skaits - Pauls Gureckis & Kristīne Šefere un Andis Bērziņš & Una Berga. Lai noteiktu, kurš pāris brauks uz Sofiju, 15.novembrī tika organizēta spēlē starp šiem diviem pāriem. “Diemžēl, šī svarīgā spēlē nebeidzās tā, kā tam vajadzētu būt, jo Kristīne Šefere satraumējas un nevarēja spēli pabeigt. Tāpēc izlasē vietu ieguva pāris Andis Bērziņš & Una Berga. Šis Valmieras pāris, turklāt, pēc piedalīšanās Pasaules reitinga turnīrā “Norwegian International 2018” ir ieguvuši papildus 550 reitinga punktus un šobrīd ar 610 reitinga punktiem ir 1018.vietā Pasaules reitingā. Iegūstot vēl vismaz 305 reitinga punktus par dalību Eiropas komandu čempionātā, šis pāris varēs pacelties uz 780.vietu Pasaules reitingā. Tas viņiem būs labs atbalsts izsējoties citos turnīros, jo abi spēlētāji plāno kopā spēlēt arī citos Pasaules reitinga turnīros,” komentē Diāna Šavalgina.
 
Attiecībā uz vīriešu dubultspēlēm bija iecere piemērot tādus pašus kritēriju kā uz sieviešu un jauktajām dubultspēlēm, taču, diemžēl, šobrīd šajā kategorijām nav neviena pāra ar tālejošiem mērķiem Pasaules reitingā. “Tāpēc mēs nolēmām vīriešu dubultspēļu pāri komplektēt no Nika Podosinovika un tā spēlētāja, kurš izcīnītu vietu Latvijas izlasē kā jaukto dubultspēļu spēlētājs, šai gadījumā tas būs Andis Bērziņš,” informē Diāna Šavalgina.
 
Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds informē, ka Latvijas valstsvienības dalība Eiropas komandu čempionātā izmaksās 1850 eiro, tai skaitā 1100,00 par aviobiļetēm visiem spēlētājiem, 300 eiro par viesnīcu un uzturēšanos Sofijā un vēl 450 eiro ir Eiropas komandu čempionāta dalības maksa. Šie izdevumi tiks segti no Latvijas Olimpiskās komitejas piešķirtā budžeta finansējuma.
 

22.11.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv