Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Sacensību rīkošana
Covid-19
Gada balva
Adventures`Zone turnīrs
Latvijas čempionāts
Klubu komandu līga
Priekšnoteikumi TV tiešraidei
MEGOGO tūre senioriem
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Klubu komandu līga

Latvijas klubu komandu līga Badminton 100

>>> Skatīt Latvijas klubu komandu līgas 2020.-2021.gada nolikums

2020.gadā bija ieplānots aizsākt ambiciozu un arī masveidīgu badmintona attīstības projektu - Latvijas komandu līgu Badminton 100 formātā. Jau 2020.gada 17.februārī tika publicēts līgas nolikums, paredzot, ka līgas turnīrs notiks no 2020.gada 11.marts līdz 2020.gada 22.jūnijs. Diemžēl, LR Ministru kabineta izsludinātā Ārkārtas situācija 2020.gada 12.martā visus plānus apturēja.

2020.gada 4.decembrī Latvijas Badmintona federācija no Latvijas Sporta federāciju padomes saņēma saņēma budžeta dotāciju 9000 eiro apmērā.
Finasējuma avots: no LSFP budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem no Izglītības un zinātnes ministrijas paredzētajiem valsts budžeta līdzekļiem “Par papildus nepieciešamo finansējumu, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari un nodrošinātu sporta nozares ilgtspēju” tautas sporta un jaunatnes sporta programmu atbalstam.
Tādējādi Latvijas Badmitntona federācija ar jaunu vērienu var atsākt plātnot Latvijas klubu komandu līgu. Saņemtais finansējums ir paredzēts gan līgas organizēšanai, TV tiešraidēm, reklāmas pasākumiem, kā arī iegādāties sacensību nodrošināšanai nepieciešamo inventāru.

Latvijas klubu komandu līgas spēlēs notiktu Badminton 100 formātā, jo tādējādi šīs spēles:

  • Var prognozēt vienas spēlēs laiku, jo viena komandu maču garums ir ne ilgāks kā 80 minūtes (vidēji viens komandu mačs ir 60 min.).
  • Komandu mači var notikt vienā laukumā, tai skaitā ilgumā iekļaujas vienā treniņa laikā, tādējādi mačs var notiks ierastā treniņa laikā arī darba dienas vakaros.
  • Prognozētā mača ilguma dēļ, līga ir interesanta TV. Paredzēts, ka Sportacentrs TV translēs 5-6 tiešraides. 
  • Spēļu formāts ir viegli izprotams skatītājiem un līdzjutējiem.
  • Katrs izcīnītais punkts ir nozīmīgs, tas saliedē komandu, motivē spēlētājus.
  • Formāta pieejamība rada priekšnoteikumus masveidības veicināšanai, jo šāda formātā komandas var pieteikt gan lielie klubi, gan arī mazākas pašvaldības, organizācijas un badmintona kopienas.
  • Reklāmas un TV resursu pieejamība, kā arī potenciālā masveidība ir priekšnoteikums, lai projektā būtu vilkme arī sponsoriem un atbalstītājiem.

Lai gan Latvijas klubu komandu līgas nolikums paredz komandu pieteikšanās termiņu līdz 2021.gada 23.aprīļa plkst. 24:00, šobrīd aktīva publiskā darbība ir iepauzēta līdz brīdim, kad būs zināms laiks sacensību atsākšanai pēc Ārkārtas situācijas. Taču komandas, saskaņā ar Nolikumu, var pieteikties arī šobrīd, tāpat komandas tiek aicinātas gatavoties, jo Latvijas komandu līgas turnīrs noteikti notiks.  Arī šobrīd tiek apzināts komandu skaits, norises vietas, iespējamās reģionālās un meistarības grupu kontūras.

Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv