Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas badmintoniste Ieva Pope piedalīsies 2. Eiropas Spēlēs

Lai gan Latvijas badmintona spēlētāja Ieva Pope uz vienu no 32 sieviešu vienspēļu vietām 2.Eiropas Spēlēs kvalificējās ar 31.numuru, taču vēl līdz 10.aprīlīm nebija skaidrības par viņas dalību Minskā, jo nebija zināms, cik kvotas izmantos Baltkrievija kā turnīra rīkotāji un nebija skaidrība par to, kā tiks izmantotas universalitātes kvotas. Baltkrievija izmantoja maksimumu no savām kvotām, savukārt universialitātes kvota tika piešķirta Ievai Popei.

>>> Skatīt informāciju par 2.Eiropas Spēļu badmintona turnīru

Ieva Pope būs vienīgā Latvijas badmintona spēlētāja, kura šogad pārstāvēs Latviju 2. Eiropas spēļu badmintona turnīrā. Pirms četriem gadiem 1.Eiropas spēlēs Latvija bija pārstāvēta ar trim spēlētājiem - Reini Kraukli un Kristīni Šeferi vienspēles, kā arī  Kristīni Šeferi un Ievu Popi sieviešu dubultspēlēs. Tādējādi Ieva Pope piedalīsies jau divās Eiropas spēlēs pēc kārtas.

Kvalificēties uz 1.Eiropas Spēlēm bija vieglāk, jo togad šim badmintona turnīram nebija Eiropas čempionāta statuss un šī turnīra rezultāti netika iekļauti Pasaules reitingā, tāpēc Baku nepiedalījās daudzi Eiropas spēcīgākie badmintonisti. Šogad situācija ir mainījusies - turnīra rezultāti ne tikai tiks iekļauti Pasaules reitingā, bet arī būtiski ietekmēs badmintonistu kvalificēšanos uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā, tāpēc Minskā plāno spēlēt visi spēcīgākie Eiropas badmintona spēlētāji.

2018.gadā Ieva Pope kvalificējās uz Eiropas čempionātu, kurš notika Spānijā. No Latvijas šajā turnīrā piedalījās arī Monika Radovska, ar kuru kopā Ieva Pope spēlēja sieviešu dubultspēlēs. Šis Latvijas pāris 2018.gadā vairājas nedēļas bija 107.vietā Pasaules reitingā, un tas, rezumējot 2018.gadu, tika novērtēts ar Latvijas badmintona Gada balvu kā Gada sasniegums. 

Ieva Pope ir astoņkārtēja Latvijas čempione. 2011.gadā Ieva Pope uzvarēja sieviešu vienspēlēs, 2018.gadā jauktajās dubultspēles, bet kopš 2010.gada Ieva Pope 6 reizes ir izcīnījusi Latvijas čempionātu zelta medaļas arī sieviešu dubultspēlēs. 2019.gada Latvijas čempionātā Ieva Pope traumas dēļ nepiedalījās. 

Kopš 2018.gada oktobra Ieva Pope nepiedalījusies arī Pasaules badmintona reitinga turnīros, jo bija satraumējusi plecu. Uzmanīgā režīmā treniņi ar badmintona raketi tika atsākti tikai šī gada janvārī, šajā posmā vairāk uzmanību veltot fiziskai sagatavotībai. Dalību Pasaules reitinga badmintona turnīros Ieva Pope atsāka šī gada 28.februārī, piedaloties FS Forza Slovak Open Future Series turnīrā, savukārt 7.martā  Ievai Pope piedalījās Portugāles International Series turnīrā.

Ieva Pope šobrīd dzīvo un trenējas Nīderlandē. Tur vietējais komandu čempionāts, kurā iepriekšējās sezonās bija lielākā spēļu pieredze, ir jau noslēdzies. Tagad sākusies Nīderlandes Master individuālo turnīru periods, kuros Ieva Pope aktīvi piedalās, atgūstot spēļu praksi un pārliecību par savām spējām.

Šajā nedēļas nogalē Ieva Pope kopā ar siguldieti Jekaterinu Romanovu piedalās Pasaules reitinga International Series turnīrā “Victor Dutch International 2019”. Abas Latvijas spēlētājas turnīru sāks kvalifikācijā 11.aprīlī. Ievas Pope spēlēs pret vācieti Leona Michalski, bet Jekaterina Romanova pret dānieti Signe Schulz.

>>> Skatīt Latvijas spēlētāju rezultātus Victor Dutch International 2019 

Ieva Pope nebūs vienīgā ar Latvijas badmintonu saistītā persona 2.Eiropas Spēļu badmintona turnīrā. Jau iepriekš Eiropas Badmintona konfederācija apstiprināja, ka turnīra spēles Minskā no paaugstinājuma tiesās Gunārs Lūsveris, kurš ir vienīgais Pasaules Badmintona federācijas sertificētais badmintona tiesnesis Latvijā.

2.Eiropas Spēles notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā no 21. līdz 30.junijam.

2.Eiropas spēļu badmintona turnīrā būs iespēja piedalīties 32 spēlētājiem vīriešu un sieviešu vienspēles, kā arī 16 pāriem vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Uz 2.Eiropas spēlēm spēlētāji kvalificējās saskaņā ar Pasaules reitingu. Katrai valstij katrā no disciplīnām bija viena vieta, izņemot valstis, kurām TOP8 bija divi spēlētāji vienspēlēs vai dubultspēlēs divi pāri TOP4.

 

10.04.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv