Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
LBF Valde apstiprina Latvijas izlases treneri un dalībnieku sastāvu uz Eiropas U17 čempionātu

Latvijas Badmintona federācijas Valde ir apstiprinājusi Andi Bērziņu par Latvijas U17 izlases galveno treneri, uzticot viņam Latvijas izlases sagatavošanu uz Eiropas U17 individuālo un komandu čempionātu, kurš notiks Polijas pilsētā Gniezno no 30.augusta līdz 7.septembrim. Tāpat ir apstiprināts dalībnieku saraksts zēnu un meiteņu vienspēlēs, meiteņu dubultspēlēs un pirmais pāris jauktajās dubultspēlēs, savukārt abi pāri zēnu dubultspēlēs un otrs pāris jauktajās dubultspēlēs tiks noskaidrots atlases turnīrā sestdien, 22.jūnijā, Saulkrastos.

>>> Skatīt LBF Valdes lēmumu "Par dalību Eiropas U17 čempionātā"
>>> Skatīt informāciju par Eiropas U17 čempionātu komandām un individuāli

Eiropas U17 čempionāts 2019.gadā notiks Polijas pilsēta Gniezno, kura atrodas netālu no Poznaņas. Eiropas U17 čempionāts notiek reizi divos gados, augusta beigās vai septembra sākumā. Latvijai uz Eiropas U17 čempionātu ir iespēja pieteikt divus spēlētājus katrā no vienspēļu disciplīnām, kā arī divus pārus katrā no dubultspēļu disciplīnām. Spēlētājus uz Eiropas U17 čempionātu piesaka Latvijas badmintona federācija, pieteikšanas termiņš šī gada čempionātam ir 2019.gada 6.augusts.

Eiropas U17 komandu čempionātam ir pieteiktas 35 komandas, kuras tiks sadalītās 8 apakšgrupās - 5 grupas pa 4 komandām un 3 grupas pa 5 komandām. Latvijas komanda savus pretiniekus uzzinās 18.jūnija plkst. 11:00, kad notiks izloze. Jau iepriekš ir izsētas 8 spēcīgākās komandas: 1.Krievija; 2.Vācija, 3.-4. Dānija un Vācija, 5.-8. Čehija, Serbija, Turcija un Francija.

Treniņi arī jūlijā un augustā

Andis Bērziņš kā Latvijas U17 izlases treneris tika izvēlēts gan tāpēc, ka sevi labi parādīja kā Eiropas U17 čempionātā Prāgā pirms 2 gadiem, gan arī tāpēc, ka piedāvāja rīkot individuālus un koptreniņus jūlijā.

Lai gan Eiropas Badmintona konfederācijas finansētā projekta ietvaros Latvijai uz Baltijas valstu U17 koptreniņu nometni Oravā (Igaunijā) no 29.jūlija līdz 3.augustam bezmaksas var pieteikt 8 spēlētājus, LBF Valde nolēma nodrošināt dalību visiem Latvijas U17 izlases spēlētājiem. Maksimālais izlases dalībnieku skaits būtu 16, bet tikai gadījumā, ja visi dalībnieki piedalītos katrs savā disciplīnā. Taču no šobrīd izraudzītajiem 8 dalībniekiem, Anna Kupča un Arta Priedniece jau ir divās disciplīnās, savukārt visi 8 jau izraudzītie dalībnieki pretendē uz brīvajām vietām arī zēnu vai jauktajās dubultspēlēs.

Latvijas U17 izlases treneris Andis Bērziņš apstiprina, ka jūlijā rīkos gan izlases koptreniņus, gan arī individuālus treniņus dubultspēļu pāriem. Treniņu laiki tiks saskaņoti ar spēlētājiem individuāli. Kā treniņu norises vietas varētu būt gan “Concept” tenisa korti Jūrmalā, Saulkrastu sporta centrs, kā arī Valmiera un Rīga. Iespējams, dalībnieki un treneri piedāvās arī citas treniņu vietas.

Vienspēļu dalībnieki varētu trenēties arī individuāli, taču izlases trenerim ir jābūt iespējai kontrolēt un izvērtēt treniņu procesu.

Vienspēlēs - Latvijas U17 čempionāta finālisti

Dalībai Eiropas U17 čempionātā tika apstiprināti Latvijas U17 čempionāta finālisti zēnu un meiteņu vienspēlēs. Zēnu vienspēles Polijā tiktu uzticētas Patrikam Kandim (Talsu novada sporta skola) un Robertam Renāram Miščenko (Dārta/Daugmale), savukārt meiteņu vienspēles Annai Kupčai (Siguldas sporta skola) un Annemarijai Lorēnai Priedei (Dārta/Daugmale).

Meiteņu dubultspēlēs - abi pāri pagaidām bez konkurences

Meiteņu dubultspēlēm tika apstiprināti divi līdzvērtīgi pāri - Arīna Babre (Valmieras bērnu sporta skola) & Arta Priedniece (Siguldas sporta skola), kā arī Anna Kupča (Siguldas sporta skola) & Annija Rulle-Titava (Siguldas sporta skola). Lai noskaidrotu, kurš no šiem pāriem tiks pieteikts kā pirmais, pāriem ir jāizspēlē savstarpējās spēles - labākais pāris tiktu noskaidrots vismaz 2 uzvarētu spēļu summā.

Jauktajās dubultspēlēs otro pāri noteiks atlases turnīrā

Jauktajās dubultspēles kā pirmais pāris tika apstiprināts Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava) & Arta Priedniece (Siguldas Sporta skola), kuri kopā uzsāka spēlēt šī gada sākumā un savā vecuma grupā vēl nav zaudējuši. 8.vieta Latvijas pieaugušo čempionātā, 1.vieta Evelatus Latvijas kausa 1.posmā un visbeidzot 1.vieta arī Latvijas U17 čempionātā. Pāris kopā piedalījās arī Yonex Latvia U17 un Yonex Latvia International. 

Ņemot vērā to, cik līdzvērtīgi ir pārējie pāri, tik nolemts rīkot atlases turnīru, uz kuru uzaicināti 4 pāri: Dāvis Strazdiņš & Anna Kupča, Alens Zandovskis & Annija Rulle-Titava, Gustavs Dāvids Brečs & Arīna Babre un vēl viens pāris no Dārta/Daugmale, kurā būtu iesaistīti Roberts Renārs Miščenko vai Oskars Saulītis un Annemarija Lorēna Priede vai Eiprila Briede.

Zēnu dubultspēlēs abus pārus noteiks atlases turnīrā

Visvairāk diskusijas bija par zēnu dubultspēlēm. Tāpēc LBF Valde nolēma īpaši neizcelt kādu no pāriem, bet abus Latvijas pārus noteikt Latvijas izlases atlases turnīrā. 

Atgādinām, ka Latvijas U17 čempionāta 2019.gadā uzvarēja Roberts Renārs Miščenko & Oskars Saulītis, taču šis pāris 2019.gada kopā ir spēlējis tikai šajā turnīrā. Roberts Renārs Miščenko citkārt spēlē pāri ar Mārtiņu Ķirkumu, ar kuru kopā iepriekš piedalījās U17 un U19 Eiropas čempionātos un šogad pretendē kopā braukt arī uz Pasaules U19 čempionātu, kas notiks Kazaņā no 30.septembra. Savukārt Oskars Saulītis Latvijas turnīros spēlē ar Emīlu Mazo.

Jāatzīmē arī tas, ka iepriekšēja vakarā pirms Latvijas U17 čempionāta piedzīvots pēdas kaula plīsums liedza piedalīties Gustavam Dāvidam Brečam, savukārt Alens Zandovskis šajā čempionātā piedalījās tūlīt pēc kājas ģipša noņemšanas. Lai noteiktu spēcīgākos zēnu dubultspēļu pārus, uz Latvijas izlases atlases turnīru ir uzaicināti 4 pāri: Dāvis Strazdiņš & Alens Zandovskis, Artūrs Dzirkalis & Patriks Kandis, Gustavs Brečs & Pauls Eliass Rozenvalds, kā arī viens pāris no Dārta/Daugmale, kurā iesaistīts Roberts Renārs Miščenko un/vai Oskars Saulītis.

Latvijas izlases dalībniekus nosaka pirms Jāniem

LBF Valde nolēma Latvijas U17 izlases dalībnieku sastāvu precizēt vēl pirms Jāņiem, lai līdz ar vasaras sezonas sākšanos jaunieši, treneri un ģimenes varētu plānot vasaru darbus un atpūtu. “Dalībniekiem tas uzliks papildus pienākumus trenēties, savukārt tiem, kas izlasē tomēr nebūs iekļuvuši, būs vairāk laika netraucēti izbaudīt vasaru," norāda LBF Valdes locekle un Treneru komisijas vadītāja Diāna Šavalgina.

Kā jauninājums ir LBF Valdes lēmumā noteiktais, ka dalībnieki, kas netrenēsies pirms Eiropas U17 čempionāta, no Latvijas izlases var tikt atskaitīti. Tāpat no Latvijas izlases var tikt atskaitīti spēlētāji par darbību vai rīcību (tai skaitā alkohola vai apreibinošo vielu lietošana, smēķēšana), kas nav savienojama ar dalību Latvijas izlasē.

Diāna Šavalgina uzsver, ka šobrīd ir tikai noteikts saraksts ar dalībniekiem, kurus plānots pieteikt uz Eiropas U17 čempionātu. Taču pieteikumi tiks nosūtīti tikai 6.augustā, izvērtējot, vai izraudzītie jaunieši ir turpinājuši gatavoties Eiropas čempionātam arī vasarā. 

“Dalība Eiropas U17 čempionātā nav balva, kas kādam pienāktos. Tā ir iespēja, kuru ar savu darbu sevis pilnveidošanā ir jānopelna. Mēs izraugāmies dalībniekus šobrīd pirms Jāņiem tāpēc, lai viņi varētu pārplānot savu vasaru un ar papildus sparu nodoties treniņprocesam,” uzskata Diāna Šavalgina.

 

14.06.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv