Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Ieva Pope noslēdz dalību 2.Eiropas Spēlēs

26.jūnijā 2.Eiropas Spēles noslēdzās sieviešu vienspēļu apakšgrupu turnīri, tālāk turnīrā 1/18 finālos spēlēs tikai apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvēji. Latvijas vienīgā spēlētāja Ieva Pope tika ielozēta kopā ar Mia Blichfeldt no Dānijas, Martina Repiska no Slovākijas un Katerina Tomalova no Čehijas. Zaudējot visās trijās spēlēs, Ieva Pope savā apakšgrupā palika 4.vieta, savukārt cīņas Minskā turpinās Mia Blichfeldt  un Martina Repiska.

>>> Skatīt Ievas Popes spēļu sarakstu un rezultātus

Vistuvāk uzvarai Ieva Pope bija pirmajā spēle pret slovākieti Martinu Repisku. Pirmajā setā Ieva Pope bija arī vadībā, tai skaitā dodoties uz pirmo pauzi pie rezultāta 11:10. Beigās tomēr zaudējums divos setos, bet ar cienījamu rezultātu 15:21 un 14:21. Savā pēcturnīra īsajā intervijā Ieva Pope atzina, ka šajā spēlē bija vistuvāk uzvarai.

Kā Ieva Pope atzina pēcāk, spēle pret čehieti Katerinu Tomalovu bija ļoti viļņveidīga. Pirmajā setā visnotaļ sīva spēkošanās, par ko liecina rezultāts 15:21, savukārt otrajā setā zaudējums ar 6:21.

Pēdējā spēlē Ievai Popei pretiniece bija Mia Blichfeldt no Dānijas, kura šajā turnīrā bija izsēta ar otro numuru. Pirmajā setā pārliecinošs zaudējums ar 5:21, savukārt otrajā seta cienījama pretestība - 14:21. Arī pēcspēles intervijā Ieva Pope īpaši izcēla savu sniegumu pēdējā setā pret Mia Blichfeldt, tādējādi noslēdzot dalību 2. Eiropas Spēlēs uz cerīgas nots, ar virzību uz kvalificēšanos Eiropas un Pasaules čempionātiem, un Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Kvalificēšanās kā panākums

“Protams, ka gribētos redzēt arī uzvaras, taču, ko tur slēpt, šobrīd esam gandarīti par to, ka kāds no Latvijas spēlētājiem kvalificējas uz Eiropas spēlēm, Eiropas un Pasaules čempionātiem. Konkurence Pasaulē un Eiropā ir milzīga. Eiropā badmintonu aktīvi spēlē miljons sportisti, savukārt Pasaulē badmintonistu skaits ir vairāk nekā 220 miljoni, ierindojot šo sporta veidu kā otro masveidīgāko, uzreiz pēc futbola ar 260 miljoniem. Šādā konkurencē kvalificēšanās ir uzskatāma par lielu panākumu. Tas Latvijā veicina interesi par šo sporta veidu, kā arī motivē jaunos badmintonistus trenēties vēl aktīvāk. Turpinām cerēt, ka pienāks tas brīdis, kad kāds no Latvijas spēlētājiem beidzot spēlēs Olimpiādē,” rezumē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Visi vadošie Eiropas badmintona spēlētāji ir profesionāļi. Lai sasniegtus šādu rezultātus, ir jātrenējas vairāk nekā divas reizes dienā, un katru dienu. Turklāt, šādos apstākļos jāsāk darboties jau vismaz vidusskolas vecumā, kad pirms stundām ir rīta treniņi, pēc stundām dienas vai pēcpusdienas treniņš, bet dažkārt vēl arī vakara treniņš. Tikai tā ir iespējams sasniegt tādu līmeni, lai konkurētu ar vadošajiem Eiropas un Pasaules spēlētājiem. Šobrīd mēs Latvijā fokusējamies uz masveidību, lai vidusskolas vecuma jauniešu būtu tādā daudzumā, ka labākos var pulcināt kopā vienā skolā un vienā klasē, šādi izveidojot nacionālos treniņu centrus, radot Latvijas labākajiem jauniešiem līdzvērtīgus treniņu apstākļus ar vienaudžiem cituviet Eiropā un Pasaulē,” stāsta Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka masveidības veicināšanai ļoti palīdz arī tādi sasniegumi kā Ievai Popei, kvalificējoties uz Eiropas spēlēm jau otro reizi pēc kārtas.

 

26.06.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv