Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas U17 izlasē uz Eiropas U17 čempionātu iekļauti 11 spēlētāji

Līdz ar Saulkrastos notikušo Eiropas U17 čempionāta atlases turnīru, ir noskaidroti visi Latvijas U17 izlases dalībnieki, kuri jūlijā un augustā tiek aicināti gatavoties uz Eiropas U17 čempionātu, kurš Polijas pilsētā Gniezno no 30.augusta līdz 7.septembrim. Latvijas U17 izlasē ir iekļauti 11 spēlētāji, tai skaitā 6 puiši: no Rīgas Roberts Renārs Miščenko (MS, MD, XD) un Oskars Saulītis (MD), no Siguldas Alens Zandovskis (MD) un Dāvis Strazdiņš (MD), no Talsiem Patriks Kandis (MS), no Jelgavas Pauls Eliass Rozenvalds (XD), kā arī 5 meitenes: no Siguldas Anna Kupča (WS, WD), Arta Priedniece (WD, XD) un Annija Rulle-Titava (WD), no Rīgas Annemarija Lorēna Priede (WS, XD),  no Valmieras Arīna Babre (WD).

>>> Skatīt informāciju par Eiropas U17 čempionātu komandām un individuāli

Latvijas U17 izlasē jau sākotnēji tika iekļauti Latvijas U17 čempilnāta finālisti zēnu un meiteņu vienspēlēs - Patriks Kandis un Roberts Renārs Miščenko, kā arī Anna Kupča un Annemarija Lorēna Priede. 

Meiteņu dubultspēlēm tika apstiprināti divi līdzvērtīgi pāri - gan Latvijas U17 čempioni Arīna Babre & Arta Priedniece, gan arī 2.vietas ieguvēji Anna Kupča & Annija Rulle-Titava, jo citi pāri šajā vecuma grupā vēl nav konkurētspējīgi ar šiem.

Automātiski uz Latvijas izlasi kvalificējās arī Latvijas U17 čempioni jauktajās dubultspēlēs Pauls Eliass Rozenvalds & Arta Priedniece, kuri kopā uzsāka spēlēt šī gada sākumā un savā vecuma grupā vēl nav zaudējuši. 8.vieta Latvijas pieaugušo čempionātā, 1.vieta Evelatus Latvijas kausa 1.posmā un visbeidzot 1.vieta arī Latvijas U17 čempionātā. Pāris kopā piedalījās arī Yonex Latvia U17 un Yonex Latvia International. 

Tikai zēnu dubultspēlēs neviens no pāriem nekvalificējās uz Latvijas U17 izlasi automātiski. “Latvijas čempionātā uzvarēja pāris, kurš šajā sezonā kopā nav spēlējis, jo Roberts Renārs Miščenko iepriekš Eiropas U17 un Eiropas U19 čempionātos, kā arī Latvijas reitinga turnīros spēlēja kopā ar Mārtiņu Daniēlu Ķirkumu. Turklāt, nebija iespējams par pamatu ņemt tikai Latvijas U17 čempionāta rezultātus, kur nākamie čempioni, pateicoties veiksmīgai izlozei, nospēlēja tikai divas spēles, turklāt 1/2 finālā pret viņiem nespēlēja ar 2.numuru izliktais pāris Gustavs Dāvids Brečs & Pauls Eliass Rozenvalds, jo Gustavam dienu iepriekš tika konstatēs pēdas kaula plīsums. Tāpēc tika nolemts zēnu dubultspēles abus pārus noteikt atlases turnīrā,” stāsta Latvijas badmintona federācijas valdes locekle un Treneru komisijas vadītāja Diāna Šavalgina.

Atlases turnīrā par divām ceļazīmēm uz Eiropas U17 čempionātu cīnījās trīs pāri. Turnīrā uzvarēja Siguldas pāris Dāvis Strazdiņš & Alens Zandovskis, kuri divos setos (21:14, 21:14) uzvarēja Rīgas pāri Roberts Renārs Miščenko & Oskars Saulītis, kā arī trijos setos (18:21, 21:14, 21:16) Liepājas un Jelgavas pāri Gustavs Dāvids Brečs & Pauls Eliass Rozenvalds. Savukārt spēlē par 2.vietu Rīgas pāris divos setos (25:23, 21:16) uzvarēja Liepājas un Jelgavas apvienoto pāri.

Jauktajās dubultspēles cīņā par vienīgo atlikušo ceļazīmi uz Eiropas U17 čempionātu piedalījās četri visnotaļ līdzvērtīgi pāri: Roberts Renārs Mičenko & Annemarija Lorēna Priede no Rīgas, Dāvis Strazdiņš & Anna Kupča no Siguldas, Alens Zandovskis & Annija Rulle-Titava no Siguldas, kā arī Liepājas un Valmieras apvienotais pāris Gustavs Dāvids Brečs & Arīna Babre. Uzvarot visās trijās spēles, dalību Eiropas U17 čempionātā sev nodrošināja Roberts Renārs Miščenko & Annemarija Lorēna Priede.

Vienlaicīgi ar Eiropas U17 čempionāta atlases turnīru Saulkrastos notika arī badmintona turnīrs “Saulkrastu kokteilis”, kurā meiteņu vienspēlēs spēku samēru pārbaudīja arī U17 vadošās meitenes. Turnīrā uzvarēja Diāna Stognija, kura finālspēlē trijos setos  (21:23, 21:12, 21:15) uzvarēja siguldieti Annu Kupču. Savukārt trešās vietas ieguvēja Annemarija Lorēna Priede spēlē par 3.vietu divos setos (21:12, 21:16) uzvarēja savu sīvo konkurenti Arīnu Babri, bet pirms tam 1/4 finālā divos setos (21:16, 21:6) uzvarot arī citu konkurenti Anniju Rulli-Titavu, tādējādi pierādot, ka Annemarijas izcīnītā 2.vieta Latvijas U17 čepionātā un iekļūšana Latvijas U17 izlasē meiteņu vienspēlēs nav nejaušība.

Eiropas U17 čempionāts - reizi divos gados

Eiropas U17 čempionāts 2019.gadā notiks Polijas pilsēta Gniezno, kura atrodas netālu no Poznaņas. Eiropas U17 čempionāts notiek reizi divos gados, augusta beigās vai septembra sākumā. Latvijai uz Eiropas U17 čempionātu ir iespēja pieteikt divus spēlētājus katrā no vienspēļu disciplīnām, kā arī divus pārus katrā no dubultspēļu disciplīnām. Spēlētājus uz Eiropas U17 čempionātu piesaka Latvijas badmintona federācija, pieteikšanas termiņš šī gada čempionātam ir 2019.gada 6.augusts.

Eiropas U17 komandu čempionātam ir pieteiktas 35 komandas, kuras tiks sadalītās 8 apakšgrupās - 5 grupas pa 4 komandām un 3 grupas pa 5 komandām. Latvijas komanda savus pretiniekus uzzinās 18.jūnija plkst. 11:00, kad notiks izloze. Jau iepriekš ir izsētas 8 spēcīgākās komandas: 1.Krievija; 2.Vācija, 3.-4. Dānija un Vācija, 5.-8. Čehija, Serbija, Turcija un Francija.

Izlases dalībniekiem treniņi arī vasarā

Diāna Šavalgina uzsver, ka šobrīd ir tikai noteikts saraksts ar dalībniekiem, kurus plānots pieteikt uz Eiropas U17 čempionātu. Taču pieteikumi tiks nosūtīti tikai 6.augustā, izvērtējot, vai izraudzītie jaunieši ir turpinājuši gatavoties Eiropas čempionātam arī vasarā. “Dalība Eiropas U17 čempionātā nav balva, kas kādam pienāktos. Tā ir iespēja, kuru ar savu darbu sevis pilnveidošanā ir jānopelna. Mēs izraugāmies dalībniekus šobrīd pirms Jāņiem tāpēc, lai viņi varētu pārplānot savu vasaru un ar papildus sparu nodoties treniņprocesam,” uzskata Diāna Šavalgina.

Latvijas Badmintona federācijas Valde ir apstiprinājusi Andi Bērziņu par Latvijas U17 izlases galveno treneri, uzticot viņam Latvijas izlases sagatavošanu uz Eiropas U17 individuālo un komandu čempionātu. Diāna Šavalgina piebilst, ka Andis Bērziņš kā Latvijas U17 izlases treneris tika izvēlēts gan tāpēc, ka sevi labi parādīja kā Eiropas U17 čempionātā Prāgā pirms 2 gadiem, gan arī tāpēc, ka piedāvāja rīkot individuālus un koptreniņus jūlijā.

Lai gan Eiropas Badmintona konfederācijas finansētā projekta ietvaros Latvijai uz Baltijas valstu U17 koptreniņu nometni Oravā (Igaunijā) no 29.jūlija līdz 3.augustam bezmaksas var pieteikt 8 spēlētājus, LBF Valde nolēma nodrošināt dalību visiem Latvijas U17 izlases spēlētājiem. 

Latvijas U17 izlases treneris Andis Bērziņš apstiprina, ka jūlijā rīkos gan izlases koptreniņus, gan arī individuālus treniņus dubultspēļu pāriem. Treniņu laiki tiks saskaņoti ar spēlētājiem individuāli. Kā treniņu norises vietas būs gan “Concept” tenisa korti Jūrmalā, Saulkrastu sporta centrs, kā arī Valmiera, kur Andis Bērziņš ikdienā vada badmintona treniņus.

 

26.06.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv