Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Baltijas jaunatnes čempionāts iekļauts Eiropas badmintona kalendārā

2018.gadā Tartu atjaunotais Baltijas jaunatnes čempionāts komandām un individuāli ir iekļauts arī Eiropas badmintona kalendārā, tādējādi ceļot šīs Baltijas valstu kopīgās iniciatīvas statusu. Šogad Baltijas jaunatnes čempionāts badmintonā notiks Viļņā, no 1. līdz 3.novembrim. Baltijas čempioni tiks noskaidroti trijās vecuma grupās - U14 U16 un U18.

Baltijas jaunatnes čempionāts tikai atjaunots 2018.gada 2.novembrī Tartu. Šajā čempionātā piedalījās ne tikai Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, bet arī Somijas un Baltkrievijas jauniešu komandas. Baltijas čempionāta atjaunošana bija kopīgā Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretāra Kristians Rozenvalda un Igaunijas badmintona trenera Marta Siliksāra iniciatīva, kuru atbalstīja arī Lietuvas badmintona federācija.

“Sākotnēji plānojām, ka pirmajā atjaunotajā Baltijas jauniešu čempionātā piedalīsies tikai trīs Baltijas valstu jauniešu, taču klātienē tiekoties Eiropas U19 čempionāta laikā ar Martu Siliksāru, nolēmām pieaicināt uz turnīru mūsu kaimiņvalstis. Šoreiz atsaucās Baltkrievijas un Somijas badmintona federācijas, bet nākamos gados Baltijas atklātajā jauniešu čempionātā piedalīties interesi izrādīja arī Krievijas, Zviedrijas un Polijas badmintona federācijas,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Baltijas jaunatnes čempionātam ir nofiksēts norises laiks - novembra pirmā nedēļas nogalē. Piektdienā notiek komandu turnīrs, bet sestdien un svētdien notiek individuālais turnīrs, kurā no katras valsts katrā vecuma grupā un katrā disciplīnā var piedalīties 4 labākie jaunieši.

2018.gadā čempionāts notika Igaunijā, 2019.gada novembrī notiks Lietuvā, bet 2020.gadā tas ieplānots Latvijā. Lai gan piedāvājumus rīkot šādus čempionātus pie sevis jau ir izteikušas arī citas valstis, taču pagaidām vienošanās starp Baltvijas valstus federācijām paredzi, ka Baltvijas čempiionāts arī turpmāk tiks rīkots tikai kādā no trim Baltijas valstīm, taču čempionāts būs atklāts, aicinot tajā piedalīties arī citu valstu komandas.

Atšķirībā no citiem starptautiskiem un nacionālajiem turnīriem, Baltijas čempionātā ir nevis U13, U15, U17 un U19 vecuma grupas, bet U14, U16 un U18. “Šādā veidā mēs atbalstām tos jauniešus, kuri visas sezonas garumā citos turnīros bijuši spiesti spēlēt kopā ar gadu vecākiem jauniešiem, bet īpaši būtiski ir tas, ka Baltijas čempionāts ir kā sagatavošanās posms nākamā sezonā notiekošajiem Eiropas un Pasaules čempionātiem. Piemērām, šogad Baltijas jaunatnes čempionāts būs ļoti piemērots spēku pārbaudei pirms 2020. gada februārī notiekošā Eiropas U15 čempionāta, kurā piedalīsies 2006. un 2007.gadā dzimušie jaunieši, tie paši, kuri šogad varēs piedalīties Baltijas čempionātā U14 vecuma grupā. Tāpat komandām būs iespēja testēt 2002. un 2003.gadā dzimušo jauniešu gatavību nākamā sezonā spēlēt U19 vecuma grupā un attiecīgās vecuma grupas Eiropas un Pasaules čempionātos,” izmaiņas vecuma grupās skaidro Kristians Rozenvalds.

Baltijas jaunatnes čempionāts ir lieliska iesēja jauniem spēlētājiem izbaudīt komandas atmosfēru, kas jauniešiem šajā vecumā ir gandrīz neiespējami. U15 vecumā nav neviena šāda starpvalstu turnīra, bet Eiropas komandu čempionāti U17 un U19 vecuma grupās notiek tikai reizi divos gados.

Baltijas jaunatnes čempionāta komandu turnīrs notiks “Badminton 100” formātā, tāpat kā pirms gada, tāpat kā Latvijas skolu komandu čempionāts un Latvijas klubu komandu čempionāta B līga. Šādā formātā 2017.gadā notika arī Eiropas skolu komandu čempionāts Francijā, kā arī Jaunatnes Olimpiādes komandu turnīrs Buenosairesā 2018.gada oktobrī. Formāts nosaka, ka uzvar komanda, kura pirmā iegūst 100.punktu. Sākumā notiek sieviešu vienspēle līdz brīdim, kad kāda no komandām izcīna 20.punktu. Tad no šī rezultāta turpina spēlēt vīriešu vienspēli līdz kāda no komandām izcīna 40.punktu. Tad sieviešu dubultspēle līdz 60.punktam, vīriešu dubultspēle līdz 80.punktam, un noslēdzošā ir jauktā dubultspēle līdz 100.punktam. “Šis formāts ir ļoti perspektīvs. Te tiešām spēlē komanda. Un katrs punkts ir zelta vērtē. Formāts ir arī viegli saprotams līdzjutējiem, kā arī arī ļoti piemērots TV translācijām, jo vienas spēles garums ir vidēji viena stunda,” norāda Kristians Rozenvalds.

 

28.07.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv