Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas čempionātā U17 pieteikti 318 spēlētāji no 39 valstīm

6.augustā noslēdzās pieteikšanās termiņš uz Eiropas čempionātu badmintonā U17, kurš notiks Polijas pilsētā Gniezno no 3. līdz 7.septembrim, uzreiz pēc Eiropas U17 komandu čempionāta, kurš notiks turpat no 30.augusta līdz 3.septembrim. Latvijas Badmintona federācija ir pieteikusi gan komandu, gan arī 11 spēlētājus individuāli. Uz Eiropas čempionātu U17 šogad ir pieteikušies 318 spēlētāji no 39 valstīm - tas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits. Eiropas U17 čempionāts notiek reizi 2 gados.

>>> Skatīt Eiropas U17 čempionāta spēlētāju un spēļu sarakstu
>>> Skatīt Eiropas U17 komandu čempionāta spēļu sarakstu
>>> Informācija par Eiropas U17 čempionātu

Valstis, kuras pieteica dalību arī Eiropas komandu čempionātā, varēja individuāli pieteikt 2 dalībniekus katrā disciplīnā. Valstis, kuras nepieteica komandu, varēja pieteikt tikai vienu spēlētāju, savukārt 8 spēcīgākās Eiropas valstis pēc 2017.gada komandu čempionāta rezultātiem (Anglija, Čehija, Francija, Krievija, Skotija, Turcija, Vācija un Dānija, kura ir uzvarējusi visos Eiropas U17 komandu čempinātos kopš turnīra pirmssākumiem 2007.gadā), varēja pieteikt trīs dalībniekus katrā disciplīnā. 

Latvija uz Eiropas čempionātu ir pieteikusi 11 spēlētājus no 6 pašvaldībām. Zēnu vienspēlēs Latviju pārstāvēs Patriks Kandis (Talsi), Roberts Renārs Miščenko (Rīga), meiteņu vienspēlēs Anna Kupča (Sigulda), Annemarija Lorēna Priede (Rīga), zēnu dubultspēlēs Alens Zandovskis & Dāvis Strazdiņš (abi no Siguldas) un Gustavs Dāvids Brečs (Liepāja) & Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava), meiteņu dubultspēlēs Arīna Babre (Valmiera) & Arta Priedniece (Sigulda) un Anna Kupča & Annija Rulle-Titava (abas no Siguldas), jauktās dubultspēlēs Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava) & Arta Priedniece (Sigulda) un Roberts Renārs Miščenko & Annemarija Lorēna Priede (abi no Rīgas).

Latvijas izlasē ir gan visi labākie, gan arī panākta pārstāvniecība no 6 pašvaldībām - Siguldas, Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Talsiem un Liepājas. “Jā, izlasi varēja nokomplektēt arī tikai no Siguldas jauniešiem, varēja formāli papildināt ar vēl 2-3 pašvaldībām vai klubiem. Bet šobrīd izlasē ir iesaistīti 11 jaunieši, kas ir ļoti daudz, taču kā blakne ir tas, ka neviens nespēlēs vairāk kā 2 kategorijās. Tādējādi ir gan kvalitāte, gan masveidība,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, atgādinot, ka Latvijas Badmintona federācijas Valdi ir pieņēmusi lēmumu par uzstādījumiem Latvijas jaunatnes izlašu veidošanā.

>>> Skatīt Latvijas Badmintona federācijas Vades lēmumu 

Spēlētāji uz Latvijas izlasi tika noteikti ņemot vērā Latvijas čempionāta U17 rezultātus, ņemot vērā savstarpējās spēlēs, kā arī ņemot vērā Saulkrastos 22.jūnijā notikušā atlases turnīra rezultātus. 

Visi 11 spēlētāji, kuri pieteikti uz individuālo turnīru, būs arī iekļauti izlases sastāvā uz komandu turnīru un kopīgi dosies uz Eiropas čempionāta norises vietu jau 28.augustā. To, kurš no kandidātiem pārstāvēs Latviju katrā konkrētajā spēlē, iepriekšējā vakarā noteiks Latvijas izlases treneris Andis Bērziņš (Valmiera).

Komandu turnīrā Latvija tika ielozēta 8.apakšgrupā kopā ar Turciju, Rumāniju, Beļģiju un Baltkrieviju. 30.augustā plkst 11:00 (pēc Latvijas laika) sāksies Latvijas un Beļģijas spēle, 31.augustā plkst 10:00 Latvija pret Turciju, 1.septembrī plkst 11:00 Latvija pret Rumāniju, bet 18:00 Latvija pret Balkrievija. Apakšgrupas labākā komanda 2.semtembrī turpinās izslēgšanas turnīru par Eiropas čempionāta medaļām, bet pārējām 4 apakšgrupas komandām turnīrs neturpināsies. Apakšgrupas turnīrā komandas savā starpā spēlēs visas piecas disciplīnas - zēnu vienspēles un dubultspēles, meiteņu vienspēles un dubultspēles, kā arī jauktās dubultspēles. 

Latvijas komanda uz Eiropas čempionātu dosies ar diviem mikroautobusiem. Kopā ar jauniešiem uz Poliju līdzi dosies arī 4 pieaugušie - katrā mikroautobusu pa diviem.  

Uz Eiropas čempionātu kā paaugstinājuma tiesnesis dosies arī Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

 

07.08.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv