Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Kristians Rozenvalds aicina meklēt jaunu LBF ģenerālsekretāru

Pavadot Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretāra amatā četrus gadus kopš 2015.gada augusta, Kristians Rozenvalds ir nolēmis pārtraukt darbošanos šajā amatā, tāpēc aicina Latvijas badmintona klubus un Latvijas Badmintona federācijas Valdi izraudzīties jaunu badmintona ikdienas dzīves organizētāju.

“Katram vadītājam ir savs piemērotais laiks un katram laikam nepieciešams piemērots vadītājs. Mans uzdevums pirms četriem gadiem bija izkustināt vezumu, iedot tam kustību. Tas ir izdarīts. Tagad nepieciešams kāds cits, kurš prot nevis labāk iestumt, bet traukties vēl ātrāk, taisnāk,” ar salīdzinājumu situāciju komentē Kristians Rozenvalds.

“Badmintons ir otrs populārākais sporta veids Pasaulē, to spēlē vairāk nekā 22 miljonu cilvēki, jo īpaši Āzijā. Populārāks par badmintonu Pasaulē ir tikai futbols. Taču, vēl nesen badmintons Latvijā bija teju kā viens no eksotiskajiem sporta veidiem, lai gan Lietuvā un Igaunijā šim sporta veidam ir Olimpisko spēļu pieredze. Latvijā līdz šim badmintons bija nepelnīti zemu novērtēts, taču tagad daudz kas ir mainījies. Vezums ir izkustināts. Tagad jādomā par to, kā šo jauno vērtību vēl labāk pārvaldīt un attīstīt,” uzskata Kristians Rozenvalds.

“Kad es 2015.gadā pārņēmu Latvijas Badmintona federācijas vadību, mums bija tukšs konts, pat iekrāti mazi parādi. Gada apgrozījums pirms tam 2014.gadā bija 24701, 2015.gadā jau 36694, 2016.gadā - 69745, 2017.gadā - 85636, 2018.gadā - 88550. Diemžēl neizdevās sasniegt nosprausto mērķi - pārsniegt 100000 robežu,” finansēs iedziļinās Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka apgrozījumu izdevās palielināt nevis uz valsts budžeta dotāciju rēķina, bet palielinot pašu ieņēmumus, tai skaitā dalības maksas, reitinga licences un reklāmas ieņēmumus, sadarbojoties ar pašvaldībām, līdzdarbojoties Eiropas badmintona konfederācijas projektos, kā arī piesaistot sponsoru naudas.

“Ļoti nozīmīgs ir spēlētāju skaita un badmintona spēļu skaita pieaugums. Šobrīd Latvijas badmintona reitingā ir reģistrēti 822 aktīvie spēlētāji, bet 2015.gada tādu bija nepilni trīs simti. Ir nākuši klāt vai arī aktīvu darbību atjaunojuši daudzi badmintona centri. Daudzviet reģionos badmintons ir kļuvis par vienu no populārākajiem sporta veidiem, jo sportā zālē to vienlaicīgi var spēlēt jauni un veci, vīrieši un sievietes, meistari un iesācēji, savukārt citos populāros sporta veidos, kā piemēram basketbols, futbols, florbols un volejbols, ir nepieciešams noteikts skaits vienādā līmenī spēlējošu spēlētāju, taču tas ne vienmēr ir iespējams,” skaidro Kristians Rozenvalds.

“Kā sabiedrisko attiecību speciālists esmu īpaši gandarīts par to darbu, kas paveikts badmintona popularizēšanas jomā. Aktīvi izmantojam sociālos tīklus, par badmintona raksta medijos, taču nozīmīgākais ir tas, ka esam izcīnījuši savu vietu TV ēterā, kas pat ne visiem TOP sporta veidiem ir izdevies. Latvijas turnīru spēles regulāri translēja Sportacentrs TV, Eiropas čempionātus translēja TVPlay Sport, bet Pasaules čempionātus Best4Sport TV. Tādējādi visi lielākie TV kanāli bija iesaistīti badmintona notikumu atspoguļošanā,” stāsta Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka TV atsaucības ir labvēlīgi ietekmējusi sponsoru interesi par badmintonu Latvijā.

“Šobrīd, sākoties jaunai četrgadei, ir, manuprāt, jāmainās akcentiem. Ir jāsagrupējas, jānovērtē paveiktais, jāuzstāda jauni mērķi. Ir vajadzīgs jauns dialogs ar spēlētājiem, treneriem, pašvaldībām, atbildīgajām valsts sporta institūcijām. Būtiskākais, manuprāt, ir diskusija starp Latvijas Badmintona federācijas dalīborganizācijām par to kopīgiem mērķiem,” mudina Kristians Rozenvalds, paužot pārliecību, ka daudz skaitlīgajā Latvijas badmintona kopienā noteikti atradīsies cilvēki, kas var šos mērķus sekmīgi realizēt.

 

31.08.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv