Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Badmintons iekļauts 2021.gada Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla programmā

2021. gada Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla programmā kā viens no 11 sporta veidiem būs arī badmintons. Tā izlēmusi Eiropas Olimpiskā komitejas (EOK) Ģenerālā asambleja. Iepriekš badmintons pēdējo reizi Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla programmā bija iekļauts 1999.gadā, kad festivāls norisinājās badmintona lielvalstī Dānijā. Nākamais Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls notiks Slovākijas pilsētā Banská Bystrica, no 2021.gada  24.jūlija līdz 1.augustam.  

Iepriekš Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls 2019.gada jūlijā notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, pulcējot jaunos sportistus no 48 valstīm. Latvijas komandas sastāvā Baku festivālā bija iekļauti 34 sportisti, kas startēja 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā iekļautajiem.

Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls notiek reizi divos gados. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Pirmais Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls notika 1991. gadā Beļģijā.

2021.gada Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāla programmā ir iekļauti 11 sporta veidi, tai skaitā basketbols, džudo, handbols, riteņbraukšana, peldēšana, teniss, triatlons, vieglatlētika, vingrošana volejbols un badmintons.

“Esmu ļoti priecīgs un ļoti lepns, ka badmintons atkal būs daļa no Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāla. Tas ir ļoti liels notikums, un mūsu jaunie talanti ir pelnījuši būt par daļu no lielākā Eiropas jauniešu pasākuma. Sporta programma sastāv tikai no 11 sporta veidiem, tādējādi tas ir vēl lielāks sasniegums. Tas arī parāda uz labo sadarbību starp Eiropas badmintona federācijām un Eiropas olimpiskajām komitejām,” teica Eiropas badmintona konfederācijas prezidents Peter Tarcala.

Šobrīd vēl nav zināms, cik spēlētājiem un pāriem būs iespēja piedalīties Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla badmintona sacensībās. Šobrīd notiekot pārrunas starp Eiropas badmintona konfederāciju un Eiropas Olimpisko komiteju. Iespējams, ka nebūs visas piecas badmintona disciplīnas, bet tikai divas vai trīs. tapāt iespējams, ka tiks noteikts divu gadu vecuma diapazons, šobrīd notiekot debates par to, vai tas būs 2005.-2004, vai 2007.-2006.gadā dzimušie.

 

19.11.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv