Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
AirBadminton
Adventures`Zone turnīrs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Reitingā turpmāk tiks daļēji uzskaitīti arī senāku turnīru rezultāti

15.janvārī tika šogad pirmo reizi atjaunots Latvijas badmintona reitings, tajā pievienojot arī jaunā gada pirmajās nedēļās notikušos turnīrs Penkulē un Cēsis, kā arī Tallinā notikušo Yonex Estonian International, kurā piedalījās 10 badmintonisti no Latvijas. Taču būtiskākās izmaiņas Latvijas badmintona reitingā ir saistītas ar to, ka turpmāk reitingā tiks iekļauti nevis rezultāti no 18 mēnešiem, bet arī daļēji rezultāti no 60 mēnešiem.

>>> Skatīt Latvijas badmintona reitingu

Ja spēlētājs tikko ir izcīnījis 500 punktus, tad pēc 12 mēnešiem tie samazināsies līdz 400 punktiem, pēc 24 mēnešiem līdz 300 punktiem, pēc 36 mēnešiem līdz 200 punktiem, pēc 48 mēnešiem paliks vairs tikai 100 punkti, bet pēc 60 mēnešiem punkti dzēšas pilnībā. 

“Šobrīd, skatoties uz šībrīža reitingu, tas, manuprāt, ir ļoti atbilstošs par labu meistarības rādītājiem. Iepriekš mums reitings bija pārāk daudz fokusēts uz kvantitatīvajiem rādītājiem, kad būtiskākā loma bija nevis spēlētāju meistarībai, bet dalības biežumam turnīros. Šobrīd, manuprāt, esam atraduši formulu, kā sabalansēt kvantitāti un kvalitāti,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs un Reitinga komisijas vadītājs Mārtiņš Kažemaks.

Arī turpmāk reitingā tiks ieskaitīti tikai 10 labākie turnīri. “Iepriekš periods bija 18 mēneši, taču, izskatās, ka daudziem A klases spēlētājiem tas ir par mazu. Mēs skatījāmies, ka ļoti daudziem spēcīgiem spēlētājiem 18 mēnešos bija izdevies uzspēlēt tikai 5-6 turnīros. Dažiem ir nācies piedzīvot ilgstošu prombūtni dēļ traumas, mācībām, darba vai ģimenes lietām. Jāņem vērā arī tas, ka A klases spēlētājiem nemaz nav tik daudz to turnīru, neskatoties uz to, ka kalendārā teju katru nedēļu ir pa diviem pasākumiem,” stāsta Mārtiņš Kažemaks.

“Lai risinātu šo problēmu, mums šādā situācijā bija divas iespējas - samazināt turnīru skaitu, kas tiek uzskaitīts reitingā, vai arī palielināt periodu. Mums 2019.gada nogalē, 11.decembrī bija LBF Reitinga komisijas sapulcē, kurā mēs nolēmām, ka veiksim perioda pagarināšanu, taču ieviešot papildinājumu ar punktu samazināšanu,” precizē Mārtiņš Kažemaks. 

“Jauninājums neļauj tādiem spēlētājiem kā Niks Podosinoviks vai Krīstīne Šefere izkrist no reitinga vai arī atrasties tālu apakšā kopā ar C klases spēlētājiem. Tam tā nevajadzētu būt, bet ja tā notiek, tad šāds reitings kļūst neuzticams. Šobrīd, ieviešot jauninājumus, esam radījuši tādu reitingu, kurš labāk ilustrē meistarības radītājus, kā arī nemazina motivāciju aktīvi piedalīties turnīros,” rezumē Mārtiņš Kažemaks.

 

17.01.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv