Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
"Alojas" Latvijas sieviešu komandu kauss notiks Ozolniekos 8.martā
Latvijas Badmintona federācija jau tuvākajos mēnešos ir ieplānojusi rīkot vairākus jaunus badmintona komandu turnīrus. 8.martā notiks “Alojas” sieviešu komandu kauss un 21.martā notiks “Ceresit” vīriešu komandu kauss "Badminton 100" formātā, savukārt no 1.marta līdz Jāņiem ieplānots rīkot "Evelatus" Latvijas badmintona komandu līgu "Badminton 100" formātā. 
 

Klubu komandu turnīrs ir kā dzinulis

Tāpat šī gada 1.pusgadā notiks vēl trīs jau iepriekš izziņotie badmintona komandu turnīri. Jau tika ziņots par to, ka 1.martā tiks uzsākta “EHR” Latvijas augstskolu badmintona komandu līga ar EHR Mediju grupas nodrošinātu balvu fonu 5000 eiro apmērā. Aprīļa sākumā jau trešo gadu pēc kārtas notiks Latvijas skolu komandu čempionāts. 25.aprīlī notiks Latvijas klubu komandu čempionāts tradicionālajā 5 pilnu spēļu formātā, lai noteiktu Latvijas klubu komandu, kurai būs iespēja Latviju pārstāvēt Eiropas klubu komandu čempionātā, kurš notiks Polijas pilsētā Bialostokā no 23. līdz 27.jūnijam.
 
“Klubu komandu turnīrs ir kā dzinulis badmintona attīstībai. Tas veicina iekšējo konkurenci klubos un mudina aktīvāk un nopietnāk trenēties, tas veicina sponsoru piesaisti, tas veicina vietējo pašvaldību ieinteresētību. Komandu turnīros ir vairāk ieinteresēti fani un mediji. Tāpēc mēs šobrīd ļoti fokusējamies uz klubu komandu turnīru attīstību dažādos formātos,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks. 

Sieviešu ("Alojas") un vīriešu ("Ceresit") komandu kauss

Līdzīgi kā Eiropā reizi divos gados notiek vīriešu un sieviešu komandu čempionāts, kurā tikko piedalījās arī Latvijas vīriešu un sieviešu valstsvienības, arī Latvijā 2020.gada martā ieplānoti vienas dienas turnīri sieviešu un vīriešu komandām. “Alojas” sieviešu komandu kauss notiks svētdien, 8.martā, bet “Ceresit” vīriešu komandu kauss notiks Jaunolainē, sestdien, 21.martā. 
 
Badmintona turnīri vīriešu un sieviešu valstsvienību komandām notiek ne tikai Eiropā februāra vidū reizi divos gados, bet arī Pasaulē, reizi divos gados maija nogalē. Taču klubu līmenī vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir ļoti izplatīti daudzās valstīs, tie notiek gan kā vienas dienas turnīri, gan arī kā līgas ietvaros vairāku mēnešu garumā.
 
“Mums šobrīd uzdevums ir aizsākt šo tradīciju. Tad skatīsimies, vai nākamā gadā veidot vīriešu un sieviešu līgu turnīru, vai arī saglabāt to kā vienas dienas sabraukumu. Daudzviet pasaulē vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir populārākie badmintona notikumi, populārāki nekā individuālie turnīri, un populārāki nekā  jaukto komandu turnīri,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks.
 
“Alojas” sieviešu komandu kauss un “Ceresit” vīriešu komandu kauss notiks Badminton 100 formātā, katrai komandai ar katru spēlējot līdz 100 punktiem. Sākumā viena pēc otras būs trīs vienspēlēs, līdz uzvarošā komanda iegūst attiecīgi 20, 40 un 60 punktus, bet pēc tam sekos divas dubultspēlēs, pirmā līdz uzvarošās komandas 80.punktam, bet otrā būs noslēdzošā līdz uzvarošas komandas 100.punktam.
 
Turnīrs notiks A, B un C meistarības grupās, taču ja kādā no grupām būs mazāk nekā 4 pāri, tad šīs grupa tiks apvienota ar citu. 
 
Komandas spēlētāji var būt jebkura vecuma, kā arī jebkuras valsts piederīgie, taču, saprotams, ka viens spēlētājs var spēlēt tikai vienā komandā.
 
Komandas sākotnēji tiks izkārtotas apakšgrupās, ņemot vērā četru labāko spēlētāju attiecīgās nedēļas reitinga kopsummu par vienspēlēm un dubultspēlēm, bet apakšgrupu uzvarētāji iekļūs izslēgšanas turnīrā, taču noskaidrojot arī 3.vietas ieguvēju.

“Evelatus” klubu komandu līga

Līdz 8.martam Latvijas klubi tiek aicināti pieteikties dalībai “Evelatus” Latvijas badmintona (jaukto) komandu līgā, kuras spēlēs notiktu līdz Jāņiem, taču nākamajā sezonā badmintona komandu līgas spēlēs notiktu no septembra vidus līdz jūnijam.

“Evelatus” Latvijas badmintona komandu līga, atkarībā no dalībnieku skaita, tiktu organizēta vairākās meistarības grupās, vai arī reģionālās apakšgrupās, kuras būtu arī kā reģionālie čempionāti, piemērām Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas vai Pierīgas čempionāts.“Iespējams, kādā reģionā būs gan reģionālās, gan arī vairākas meistarības grupas. Sākumā līdz 8.martam apkoposim komandu pieteikumus, tad arī lemsim par to, kā sagrupēt komandas,” precizē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Badminton 100 formāts ir ļoti piemērots šādām līgas spēlēm, jo tad līgas spēles var rīkot iknedēļas treniņam paredzētajos laikos, jo vienas spēlēs garums nepārsniedz vienu stundu. Turklāt šis formāts ir viegli saprotams līdzjutējiem, kā arī ļoti motivējošs ikvienam komandas spēlētājam, jo katrs izcīnītais vai zaudētais punkts var ietekmēt spēles galarezultātu,” skaidro Kristians Rozenvalds. 

Šajā sezonā pirmās spēles notiktu jau marta vidū, jo līdz ar komandas pieteikumu apkopošanu, ātri tiktu sastādīts līgas spēļu kalendārs. Šajā sezonā ir plānots, ka komandas katra ar katru tiksies vienu reizi, taču nākamajā sezonā, kas sāktos jau rudenī, ir ieplānots rīkot divas spēles katrai komandai ar katru, tai skaitā viena spēle mājās, otra viesos.

“Badmintons, protams, ir individuālais olimpiskais sporta veids, taču tā galvenais dzinulis visā pasaulē ir komandu līgas, kuras piesaista līdzjutēju, mediju un sponsoru interesi. Turklāt tā ir iespēja labākajiem spēlētājiem nopelnīt. Arī labākie Latvijas spēlētāji spēlē badmintona līgās Francijā, Vācijā, Nīderlandē, Dānijā un Maltā. Komandu spēles ir tās, kuras pulcē līdzjutējus, par tām raksta medijos, tā ir iespēja eksponēties sponsoriem,” skaidro Kristians Rozenvalds.

 

16.02.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv