Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Foto
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
ALOJAS Latvijas sieviešu komandu kausā uzvar Rīgas un Salaspils badmintonistes

8.martā Ozolniekos notika Alojas vārdā nosauktais Latvijas sieviešu komandu kauss, kurā dominēja Rīgas un Salaspils badmintona komandas. 1.vietu izcīnīja Rīgas un Salaspils apvienotā komanda “Victory”, kurā spēlēja Terēze Balode, Linda Bome, Inese Preinberga un Anita Švalbe. “Alojas” Latvijas sieviešu komandu kausā piedalījās 9 komandas. Šis bija jaunas tradīcijas aizsākums, nākamgad šāds turnīrs notiks 7.martā.

>>> Skatīt ALOJAS Latvijas sieviešu komandu kausa rezultātus
>>> Skatīt bildes Inbox.Foto.lv

2.vietu izcīnīja Rīgas jaunās badmintona spēlētājas no “Dārta / Daugmale”: Megija Āboltiņa, Diāna Bespalova, Eiprila Briede, Dārta Alise Demitere un Evelīna Miltoviča. 3.vietā Salaspils badmintona kluba izveidotā komanda “Angels”, kurā spēlēja Veronika Buļbakova, Dace Damberga, Dana Krūmiņa, Diāna Šavalgina, kā arī no Talsiem pieaicinātā spēlētāja Ieva Abigaila Valgelina.

“Alojas” Latvijas sieviešu komandu kausā piedalījās 9 komandas, tai skaitā spēlētājas no Valkas, Cēsīm, Baložiem, Olaines, Penkules, Talsiem, Jēkabpils, Salaspils, Rīgas, Jūrmalas, Ozolniekiem un Jelgavas, kā arī viena spēlētāja, kas uz šo turnīru ieradās speciāli no Tallinas. 

Šis bija pirmais šāds sieviešu komandu turnīrs, lai gan daudzviet pasaulē, tai skaitā Eiropas un Pasaules čempionātu līmenī notiek šādi sieviešu un vīriešu komandu turnīri. Arī šogad februārī Latvijas vīriešu un sieviešu izlases Francijā piedalījās Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā, kāds notiek reizi divos gados, savukārt maijā Dānijā notiks Pasaules čempionāts. Latvijā notiks arī turnīrs vīriešu komandām - “Ceresit” vīriešu komandu kauss, 21.martā, Jaunolaines sporta namā.

Turpināsies diskusijas par uzlabojumiem citus gadus

Jau šobrīd ir ieplānots, ka šāds turnīrs sieviešu komandām Badminton 100 formātā notiks arī nākamgad 7.martā. Latvijas Badmintona federācija plāno aptaujāt šī gada turnīra dalībnieces, kā arī tos klubus, kuri šogad vēl neizveidoja savu komandu, lai noskaidrotu, kas būtu papildināms vai maināms šī turnīra nolikumā turpmāk. Būtībā tā ir diskusija ne tikai par to, kā rīkot šo sieviešu komandu turnīru, bet arī diskusija par to, kā mudināt sievietes vēl masveidīgāk iesaistīties sacensībās. Jo treniņos mums ir tik daudz sieviešu, taču turnīros viņu ir proporcionāli daudz mazāk. Šis ir labs brīdis, lai domātu par nepieciešamību izveidot nelielu darba grupu Latvija badmintona federācijā, lai risinātu sievietēm aktuālos jautājumus” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes locekle Diāna Šavalgina.

“Šogad turnīrā pieteicās 9 komandas, tai skaitā 3 spēcīgas, bet 6 bija vairāk piederīgas B meistarības grupai. Saskaņā ar turnīra nolikumu, gadījumā, ka kādā meistarības grupā ir mazāk nekā 4 komandas, tad meistarības grupas tiek apvienotas. Tā tas arī tika izdarīts, taču, iespējams, tā bija kļūda, jo spēles starp spēcīgām un vājām komandām bija abpusēji ne interesantas, kā arī B grupas komandām zuda sportiskā interese. Citus gadus, iespējams, ir jāmaina nolikums, nosakot, ka komandas spēlē tikai savā meistarības grupā, taču, ja grupā ir mazāk nekā 4 komandas, tad netiek piešķirtas medaļas, kā arī komandām netiek nodrošinātas vismaz 3 komandu spēles,” pirmo sieviešu komandu turnīru rezumē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Otrs būtisks novērojums ir komandu identitāte. Šogad mēs fokusējāmies uz masveidību un tāpēc bija arī stihiski, tikai uz turnīru saveidotas komandas, kuras citkārt kopā nekas nesaista. Un tas ir pretrunā ar komandu turnīru uzdevumu - veicināt kopības sajūtu tiem, kas ikdienā kopā trenējas, spēlē vienā klubā, dzīvo vienā pilsētā, strādā vienā darba vietā vai kopīgi mācās. Jā, iespējams, ka šāds turnīrs var būt kā pamudinājums izveidot jaunu badmintona kopienu, taču citkārt šāda komandas var radīt arī vilšanos tās spēlētājiem, jo, kā ikvienam, ir vēlēšanās iejusties komandā, sajust komandas spēlēs garšu un atmosfēru, taču nav iespējams, ja komanda ir tikai virtuāla,” uzskata Kristians Rozenvalds.

Komandu turnīri ir kā dzinulis

“Klubu komandu turnīrs ir kā dzinulis badmintona attīstībai. Tas veicina iekšējo konkurenci klubos un mudina aktīvāk un nopietnāk trenēties, tas veicina sponsoru piesaisti, tas veicina vietējo pašvaldību ieinteresētību. Komandu turnīros ir vairāk ieinteresēti fani un mediji. Tāpēc mēs šobrīd ļoti fokusējamies uz klubu komandu turnīru attīstību dažādos formātos,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks. 

“Mums šobrīd uzdevums ir aizsākt šo tradīciju. Tad skatīsimies, vai nākamā gadā veidot vīriešu un sieviešu līgu turnīru, vai arī saglabāt to kā vienas dienas sabraukumu. Daudzviet pasaulē vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir populārākie badmintona notikumi, populārāki nekā individuālie turnīri, un populārāki nekā  jaukto komandu turnīri,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks.

“Badmintons, protams, ir individuālais olimpiskais sporta veids, taču tā galvenais dzinulis visā pasaulē ir komandu līgas un komandu turnīri, kuri piesaista līdzjutēju, mediju un sponsoru interesi. Turklāt tā ir iespēja labākajiem spēlētājiem nopelnīt. Komandu spēles ir tās, kuras pulcē līdzjutējus, par tām raksta medijos, tā ir iespēja eksponēties sponsoriem,” skaidro Kristians Rozenvalds.

 

09.03.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv