Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Uzsāk gatavošanos Eiropas un Pasaules U19 čempionātiem

Latvijas Badmintona federācijas Valdē ir apstiprināts nolikums kvalifikācijai uz Latvijas U19 izlasi, lai piedalītos Eiropas un Pasaules U19 čempionātos. Savukārt līdz 1.jūlija plkst. 15:00 tiek aicināti atsaukties potenciālie Latvijas U19 izlases treneru kandidāti, lai 1.jūlijā ieplānotajā Valdes sēdē varētu pieņemt lēmumu par Latvijas U19 izlases trenera apstiprināšanu.

>>> Skatīt Nolikums par kvalifikāciju uz Latvijas U19 izlasi

Latvijas U19 izlasē var būt iekļauti jaunieši, kuri dzimuši 2002.gadā un jaunāki. Šī vecuma jauniešu izlasēm ir ieplānota dalībā Eiropas U19 čempionātā, kurš sākotnēji bija ieplānots Polijā no 2020.gada 30.oktobra līdz 8.novembrim, kā arī Jaunzēlandē notiekošajā Pasaules U19 čempionātā, kurš Covid-19 dēļ tika pārcelts uz 2021.gada janvāri.

“Nolikums tika veidots tā, lai nodrošinātu, ka uz Eiropas un Pasaules čempionātu brauc labākajiem un centīgākie spēlētāji, tajā pašā laikā atlasi veicot nevis vienās konkrētās sacensībās, bet gan ņemot vērā kopvērtējumu no vairākām sacensībām. Junioriem būs uzdevums sagatavoties, parādīt sevi gan Latvijas mērogā vietējos kvalifikācijas posmos, gan Baltijas mērogā, pēc tam arī Eiropas līmenī, un tā arī soli pa soliem tiksim līdz Jaunzēlandei,” komentē Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala, kurš atbildīgs par jaunatnes sportu. 

“Latvijas U19 izlasē uz Eiropas U19 čempionātu tiks iekļauti kvalifikācijas turnīru uzvarētāji visās piecās badmintona disciplīnās, tādējādi maksimālais izlases dalībnieku skaits ir 8, bet minimālais skaits ir 4. Latvijas Badmintona federācijas uzdevums ir nodrošināt, ka visi labākie ir iekļauti izlasē, iegūstot iespēju piedalīties Eiropas un Pasaules čempionātos. Izraudzīsimies arī otros numurus, kuri automātiski kļūs par rezervistiem. Skatīsimies, kā mēs varam arī šiem rezervistiem palīdzēt nokļūt uz Eiropas un Pasaules čempionātiem, tai skaitā sadarbojoties ar vecākiem, pašvaldībām, sponsoriem,” skaidro Jānis Sala.

Šobrīd gan vēl nav zināms, vai un kā notiks Eiropas U19 čempionāts, jo 22.jūnijā Polijas badmintona federācija paziņoja, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ tomēr nevarēs rīkot šo čempionātu. Eiropas Badmintona konfederācija ir izsludinājusi jaunu pieteikšanos potenciālajiem rīkotājiem, bet ja neviens nepietieksies līdz 1.augustam, tad šogad Eiropas U19 čempionāts tiks atcelts, tāpat kā iepriekš tika atcelti Kijevā ieplānotais Eiropas čempionāts un Bialostokā ieplānotais Eiropas klubu komandu čempionāts.

Iepriekš paredzot, ka Eiropas čempionāts notiks Polijā, Latvijas Badmintona federācijas budžetā tam bija paredzēti 2500 eiro, plānojot, ka uz Poliju dotos mikroautobuss ar treneri un 8 spēlētājiem. Šajā summā bija ieplānoti arī izdevumi par nakšņošanu, apdrošināšanu, dalības maksām. Savukārt dalībai Pasaules U19 čempionātā bija ieplānoti 6500 eiro, paredzot, ka 6500 dolāri tiks kompensēti ar Pasaules Badmintona federācijas piešķirto ceļojuma grantu. 

22.septembrī Latvijas izlases kandidātiem ieplānota spēle ar U19 Lietuvas izlasi, savukārt 31.jūlijā spēlētājiem vēl kandidātu statusā būtu iespēja spēlēt pret Igaunijas izlasi. Lai labāk sagatavotos Eiropas un Pasaules čempionātiem, izlases treneris var organizēt arī citas sparinga spēles, kā arī organizēt spēlētāju dalību Pasaules reitinga U19 turnīros.

Sākot ar 2018.gadu, Eiropas U19 čempionāts notiek reizi divos gados, pāra gados, bet līdz 2017.gadam Eiropas U19 čempionāts notika nepāra gados. Sākotnēji notiek jaukto komandu turnīrs, pēc tam individuālais turnīrs. Iepriekšējais Eiropas U19 čempionāts, kurā piedalījās arī Latvijas izlase (treneris Uvis Raivis Kronenbergs), notika Tallinā 2018.gadā, bet 2017.gadā Eiropas U19 čempionāts notika Francijā (treneris Ainārs Gureckis), 2015.gadā Polijā (treneris Ainārs Gureckis).

Pasaules U19 čempionāts notiek katru gadu, parasti tas notiek oktobrī. Arī šogad Pasaules U19 čempionāts Jaunzēlandē bija ieplānots oktobrī, bet Covid-19 ierobežojumu dēļ tika pārcelts uz 2021.gada janvāri, saglabājot tiesības piedalīties jauniešiem, kas dzimuši 2002.gadā. Pasaules U19 čempionātā sākotnēji notiek jaukto komandu turnīrs, pēc tam individuālais turnīrs. Iepriekšējais Pasaules U19 čempionāts ar Latvijas komandas dalību (treneris Ainārs Gureckis) notika Krievijā 2019.gadā, savukārt 2018.gadā čempionāts notika Kanādā bez Latvijas spēlētāju līdzdalības. 2017.gadā Indonēzijā Latvijas komanda bija kopā ar treneri Andis Bērziņu, bet 2016. gadā Spānijā kopā ar treneri Aināru Gurecki.

 

25.06.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv