Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas badmintonistiem zināmi pretinieki Yonex Latvia International 2020

Latvijas badmintona spēlētājiem ir noskaidrojušies pretinieki Pasaules reitinga badmintona turnīrā Yonex Latvia International 2020. Turnīrs notiks Jelgavā 2020.gada 28.-30.augustā un būs pirmais Pasaules reitinga badmintona turnīrs pēc 2020.gada 15.martā notikušā Yonex All England. Tāpēc Jelgavā notiekošajam turnīram ir pievērsta arī pastiprināta uzmanība visā pasaulē. Turnīrā piedalīsies arī 26 spēlētāji no Latvijas. 

>>> Skatīt izlozes rezultātā veidodās tabulas
>>> Skatīt spēlētāju un spēļu sarakstu Tournamentsoftware 

Saskaņā ar Eiropas Badmintona konfederācijas veikto izlozi, vairāki Latvijas badmintona spēlētāji turnīru Jelgavā uzsāks jau 1/4 finālā, turklāt, jau tagad zināms, ka arī 1/2 finālos svētdienas rītā redzēsim Latvijas spēlētājus, jo 1/4 finālos savā starpā ielozēti arī Latvijas pāri.  

“Šī ir tā vienreizēja iespēja, ka Latvijā notiekoša Pasaules reitinga turnīra finālspēlēs svētdienas pēcpusdienā mēs varētu redzēt arī Latvijas spēlētājus. Kopš 2016.gada, kad Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International notiek Jelgavā, neviens Latvijas spēlētājs nav ticis tālāk par 1/4 finālu. Šī ir lieliska iespēja iegūt jaunu uzrāvienu un pārliecību saviem spēkiem,” aicina Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un Pasaules reitinga badmintona turnīra Yonex Latvia International direktors Kristians Rozenvalds.

“Iepriekš Latvijas spēlētāji kādā no Pasaules reitinga turnīriem aizcīnījās līdz 1/2 finālam pērn Lietuvā, kad Siguldas pāris Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova sensacionāli 1/8 finālā divos setos (21-16, 21-18) uzvarēja turnīrā ar 1.numuru izlikto Lietuvas pāri Vytaute Fomkinaite & Gerda Voitechovskaja, kā arī 1/4 finālā divos setos (21-13, 21-17) uzvarēja Skotijas pāri Basia Grodynska & Holly Newall. Pēcāk šis Latvijas sieviešu dubultspēļu pāra sasniegums tika atzīmēts ar Latvijas badmintona Gada balvu kā 2019.gada panākums,” atceras Kristians Rozenvalds.

Pasaules reitinga badmintona turnīrā Yonex Latvia International 2020 sākotnēji pieteicās 118 spēlētāji no 19 valstīm, taču iknedēļas publicētas izmaiņas Covid-19 skarto valstu sarakstā ir ietekmējušas arī badmintona turnīrā pārstāvēto valstu sarakstu. Sākotnēji bija spiesti atteikties spēlētāji no Polijas, Zviedrijas, Ukrainas, Šveices, pēcāk atteicās arī Somijas, Anglijas un Ungārijas badmintona spēlētāji. Šobrīd turnīrā ir palikuši spēlētāji no 12 valstīm, tai skaitā Latvija, Igaunija, Lietuva, Beļģija, Nīderlande, Īrija, Vācija, Itālija, Skotija, Slovākija, Kipra un Malta.

2018.gadā Latvijas turnīrs bija lielākais Eiropa, pulcējot Jelgavā 335 spēlētājus no 40 valstīm. Arī pērn turnīrā bija 40 valstis, turklāt Jelgava bija tā vieta, kur savā starpā sacentās spēlētāji no Čīles un Malaizijas, Austrālijas un Īslandes, Indijas un Trinidadas & Tobāgo.

“Šogad mēs nevaram lepoties ar masveidību, nevaram lepoties ar Eiropas vadošo spēlētāju piedalīšanos, taču, šogad šis mūsu turnīrs ir īpaši nozīmīgs pasaules mērogā, tik nozīmīgs, kāds iespējams nekad vairs nebūs. Mēs esam pirmie pēc Covid. Mūsu uzdevums ir atgriez ticību un motivāciju spēlētājiem, treneriem, tiesnešiem, kā arī atjaunot interesi par badmintonu sponsoriem, faniem un medijiem,” norāda Kristians Rozenvalds.

Šobrīd jau atcelti daudzi Pasaules reitinga badmintona turnīri arī septembrī, izņemot 20.septembrī vienlaicīgi ieplānotos International Mexicano un Benin International, bet nedēļu vēlāk vienlaicīgi ieplānoti trīs turnīri - Victor Croatian International, Iberdrola Spanish International un Guatemala International. “Latvijā augustā beigās notiekošais pirmais turnīrs pēc Covid, ir ļoti nozīmīgs signāls turnīru rīkotājiem visā pasaulē, iedrošinot viņus neatcelt ieplānotos turnīrus, taču piemērojot tos jaunajiem un specifiskajiem apstākļiem,” aicina Kristians Rozenvalds.

Latvijas nozīmīgāko badmintona turnīru “Yonex Latvia International” finansiāli atbalsta sporta inventāra ražotājs “Yonex”, tāpēc turnīrs nosaukts šī brenda vārdā. Turnīru atbalsta arī Jelgavas dome un Latvijas Sporta federāciju padome, kā arī uzņēmumi “Lavazza”, “Ruukki”, “Rīgas Dzirnavnieks”, “Evelatus” un “Mūsa Motors Rīga”.

 

16.08.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv