Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Pasaules čempionāta badmintonā dominē Ķīna un Japāna

Lai gan Ķīnā notikušajā Pasaules čempionātā sieviešu vienspēlēs savu nu jau trešo čempiones titulu izcīnīja Carolina Marin, priecējot ne tikai Spānijas, bet visas Eiropas līdzjutējus, tomēr visvairāk zelta medaļas izcīnīja Āzijas spēlētāji. Ķīnieši Junhui Li & Yuchen Liu kļuva par čempioniem vīriešu dubultspēles, savukārt viņu tautieši Siwei Zheng & Yaqiong Huang izcīnīja zelta medaļas jauktajās dubultspēlēs. Japānis Kento Momota izcīnīja zelta medaļas vīriešu vienspēles, bet japānietes Mayu Martumoto & Wakana Nagahara kļuva par čempionēm sieviešu dubultspēlēs. Pasaules čempionāta badmintonā  visus pusfinālus un finālus tiešraidē pirmo reizi tiešraidē translēja arī kāda no Latvijas televīzijām - Best4Sport.

>>> Skatīt Pasaules čempionāta badmintona rezultātus

Šajā Pasaules čempionātā visvairāk medaļas izcīnīja ķīnieši -  ne tikai zelta medaļas vīriešu (Junhui Li & Yuchen Liu) un jauktajās dubultspēlēs (Siwei Zeng & Yaqiong Huang), bet arī sudrabs vīriešu vienspēlēs (Yuqi Shi) un jauktajās dubultspēlēs (Yilyu Wang & Dongping Huang), kā arī bronzas medaļas vīriešu (Long Chen) un sieviešu vienspēlēs (Bingjiao He), kā arī vīriešu  (Cheng Liu & Nan Zhang) un jauktajās dubultspēlēs (Nan Zhang & Yinhui Li).

Nedaudz mazāk medaļas izcīnīja arī Japānas badmintonisti - ne tikai zelta medaļas sieviešu dubultspēlēs (Mayu Matsumoto & Wakana Nagahara) un vīriešu vienspēlēs (Kento Momota), bet arī sudrabs vīriešu (Takeshi Kamura & Keigo Sonoda) un sieviešu dubultspēlēs (Yuki Fuukushima & Sayaka Hirota), kā arī bronza sieviešu vienspēlēs (Akane Yamaguchi) un sieviešu dubultspēlēs (Shiho Tanaka & Koharu Yonemoto)

Bez Ķīnas un Japānas uz Pasaules čempionāta goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa arī spāniete Carolina Marin, sudraba medaļas sieviešu vienspēlēs izcīnīja indiete V. Sindhu Pusarla, bronzas medaļas vīriešu vienspēlēs malaizietis Daren Liew, vīriešu dubultspēlēs taivanieši Hung Ling Chen & Chi-Lin Wang, sieviešu dubultspēlēs indonezietes Greysia Polii & Apriyani Rahayu, bet jauktajās dubultspēlēs Chun Man Tang & Ying Suet Tse no Hongkongas.

No Baltijas tikai igaunis Raul Must

Kandidātu sarakstā uz Pasaules čempionātu bija arī Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Monika Radovska, kuras kvalifikācijas periodu noslēdza ar 142.vietu Pasaules reitingā. Ar to diemžēl  nepietika, jo kā 48. pāris uz Pasaules čempionātu kvalificējās Pasaules reitinkā tobrīd 100.vietā esošās vācietes Lisa Kaminski & Hannah Pohl.  Attiecīgi arī spēcīgākajam Lietuvas pārim Vytaute Fomkinaite & Gerda Voitechovskaja nepietika pat ar 121.vietu Pasaules reitingā. Uz Pasaules čempionātu pārliecinoši kvalificējās Igaunijas pāris Kristin Kuuba & Helina Ruutel, kuras Pasaules reitingā tobrīd bija 60.vietā, taču viņas savu dalību no Pasaules čempionāta atsauca.

Sieviešu vienspēlēs uz kvalicēšanos pretendēja gan igaunietes Kristin Kuuba (112.vieta) un Getter Saar (119.vieta), gan lietuvietes Vytaute Fomkinaite (212.vieta) un Gerda Voitechovskaja (219.vieta), taču kvalifikācijai bija nepieciešama vismaz 88.vieta Pasaules reitingā.

Vīriešu vienspēlēs no Baltijas valstīm ir kvalificējies tikai igaunis Raul Must, kurš uz Pasaules čempionātu kvalificējās ar 76.vietu Pasaules reitingā. Spēcīgākais lietuvietis Kestutis Navickas Pasaules reitingā ir nokritities jau uz 423.vietu, savukārt spēcīgākais latvietis Niks Podosinoviks ir tikai 904.vietā.

Vīriešu dubultspēlēs kandidātu vidū bija Igaunijas pāris Kristjan Kaljurand & Raul Kasner, taču ar 145.vietu Pasaules reitingā bija nepietiekoši, lai kvalificētos.

Jauktajās dubultspēlēs neviens no Baltijas pāriem nebija starp spēcīgākajiem 200 pāriem, tādējādi netika pat iekļauti pretendentu sarakstos.

Latviju pārstāvēja tiesnesis Gunārs Lūsveris

Latvijas badmintonisti šajā Pasaules čempionātā, diemžēl, nav kvalificējušies, taču Latvija šajā čempionātā būs pārstāvēta ar savu tiesnesi Gunāru Lūsveri, kurš šajā čempionātā tiesāja 16 spēles. 

“Esmu piedalījies dažāda līmeņa sacensībās, bet šis man ir pirmais Pasaules Čempionāts badmintonā. Ir liels gods un atbildība pārstāvēt Latviju, tomēr žēl, ka mums vēl pašiem nav šāda līmeņa spēlētāju,” stāsta badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris.  

Gunārs Lūsveris informē, ka šo Pasaules čempionātu kopumā apkalpo 29 tiesneši, pārstāvot 17 valstis. Čempionāta galvenais tiesnesis ir no Vācijas. Turnīrs kopumā notiek 7 dienas. “Vēlos novēlēt veiksmi gan visiem sacensību dalībniekiem, gan pārējiem, tai skaitā daudzajiem brīvprātīgajiem, kuri ir iesaistīti Pasaules Čempionāta rīkošanā un veiksmīgā norisē,” no Ķīnas raksta Gunārs Lūsveris.

Pasaules čempionāts kopš 1977.gada

Pasaules čempionāts notiek katru gadu, izņemot reizi četros gados, kad notiek Olimpiskās spēles. Pasaules čempioni tiek noskaidroti piecās kategorijās - vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. Čempionāta fināla zaudētāji saņem sudraba medaļas, bet abi pusfināla zaudētāji saņemt bronzas medaļas. 

Pasaules čempionāts pirmo reizi notika Zviedrijas pilsētā Malmē 1977.gadā. Sākotnēji līdz 1983.gadam Pasaules čempionāts notika reizi trijos gados, bet no 1983.gada līdz 2003.gadam tas notika reizi divos gados. Kopš 2005.gada Pasaules čempionāts notiek reizi gadā.

Pasaules čempionātā ir iespēja piedalīties 64 spēlētājiem vīriešu vienspēlēs un 48 spēlētājām sieviešu vienspēlēs, kā arī 48 pāriem vīriešu dubultspēlēs, sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Tāpāt kā Olimpiskajās spēlēs, ir noteiktas kvotas valstīm, kā arī visās kategorijas nodrošināta vismaz viena vieta katrai kontinentālai konfederācijai (Āzija, Āfrika, Eiropa, Okeānija un Amerika). 

Naņdzjina - trīskārtēja Ķinas galvaspilsēta

Naņdzjina ir pilsēta Ķīnas Austrumos, atrodas atrodas Jandzi upes krastā. Pilsēta ir Dzjansu provinces administratīvais centrs, turklāt trīs reizes Naņdzjina ir bijusi arī Ķīnas galvaspilsēta. Pilsētā dzīvo 8 miljoni iedzīvotāju. Attālums no Rīgas līdz Naņdzjinai ir 7353 km, laika atšķirība +6 stundas. Vairāk par pilsētu var uzzināt tās oficiālajā interneta lapā. 2014.gadā Naņdzjinā notika Jaunatnes Olimpiāde. Pasaules čempionāta badmintonā spēlēs notika Jaunatnes Olimpiādes sporta hallē, kurā ir 17000 skatītāju vietas, kuras visas bija aizņemts finālspēļu laikā, trijas no piecām finālspēlēm līdzi jūtot Ķīnas badmintonistiem.
 
Pirmo reizi Pasaules čempionāta finālspēles tiešraidē arī Latvijā

Pasaules čempionāta izšķirošās spēles, sākot ar 1/2 fināliem, tiešraidē rādīja populārais TV sporta kanāls Best4Sport. Spēles latviešu valodā komentēja LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, jaunā spēlētāja un topošā žurnālisti Arta Priedniece, pieredzējušie badmintona spēlētāji Ilze Ermiča, Teodors Kerimovs un Jekaterina Romanova, LBF valdes locekle un badmintona trenere Diāna Šavalgina un badmintona tiesnesis un treneris Kristaps Pilveris.

 

04.08.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv