Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Latvijas U17 čempionātā uzvar M.Ķirkums un A.Kupča

2018.gada 27. un 28.oktobrī Jaunolaines Sporta namā notika Latvijas U17 čempionāts badmintonā. Zēnu vienspēlēs par Latvijas čempionu kļuva Mārtiņš Daniels Ķirkums, kurš finālā divos setos uzvarēja Robertu Renāru MIščenko, Meiteņu vienspēlēs par čempioni kļuva Anna Kupča, finālā trijos setos pārspējot Artu Priednieci.

Gan Mārtiņš Daniels Ķirkums, gan Anna Kupča uz Latvijas U17 čempionāta pjedestāla Jaunolaines Sporta namā kāpa trīs reizes. Mārtiņš Daniels Ķirkums kā vienīgais izcīnīja divas zelta medaļas - otru zēnu dubultspēlēs kopā ar Robertu Renāru Miščenko, kā arī izcīnīja trešo vietu jauktajās dubultspēlēs pāri ar Annemariju Lorēnu Priedu. Savukārt Anna Kupča izcīnīja vēl divas sudraba medaļas  dubultspēlēs - vienu jauktajās dubultspēlēs pāri ar Dāvi Strazdiņu, otro meiteņu dubultspēlēs pāri ar Anniju Rulli-Titavu.

No 8 Latvijas U17 čempionāta zelta medaļām 5 izcīnīja Siguldas sporta skolas audzēkņi, bet 3 zelta medaļas tika Rīgas jauniešiem no “Dārta/Daugmale”. No 24 medaļām, kas tika izcīnītas Latvijas U17 čempionātā, Siguldas sporta skolas audzēkņi tika pie 15 medaļām, “Dārta/Daugmale” - 6, bet pa vienai medaļai saņēma arī jaunieši no Valmieras, Jelgavas un Liepājas.

Sestdien, 27.oktobrī visus dubultspēļu finālus, kā arī jaukto dubultspēļu turnīra spēli par 3.vietu tiešraidē translēja Sportacentrs TV. Šī bija pirmā reizi, kad TV tiešraidē tiek translētas Latvijas U17 čempionāta badmintonā finālspēles.

“Uzskatu, ka tas ir dubulti netipiski. Domāju, ka badmintons ir viens no nedaudziem sporta veidiem, kur Latvijas U17 čempionātus  translē tiešraidē ļoti reti. Tāpat esmu pārliecināts, ka pat Āzijā, kur badmintons ir ļoti populārs sporta veids TV ekrānos, vairāk koncentrējas uz pieaugušo spēlēm, nevis rāda U17 vecuma spēles. Mums savukārt ir ļoti būtiski popularizēt tieši bērnu un jauniešu sportu. Turklāt, visas četras jauniešu spēlēs tiešraidē bija ļoti skatāmas un aizraujošas arī badmintona nianses nepārzinošam skatītājam,” uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Šogad bija arī jauninājums Latvijas U17 čempionāta spēļu plānojumā. Vienspēlēs turnīrs tika organizēts vairākās kārtās, nodrošinot, ka pirmajās spēlēs sākotnēji tiekas salīdzinoši līdzvērtīgāki spēlētāji. Turklāt, spēlētāji tik sadalīti grozos pēc reitinga, taču konkrētā pretinieka izvēle tika noteikta izlozē. Tāpat izlozēti tika arī pretinieki dubultspēlēs. Tikai pirmie četri tika tabulās izlikti stingri pēc reitinga.